ŠOK Open tesne pred prvou dekádou, opäť to vyzerá na kvalitné boje o prvenstvo


By joziva - Posted on 21 júl 2023

Nitrianska Klokočina bude na úvod augusta žiť hokejbalom a charitou.

Tradičný charitatívny turnaj ŠOK Open nebude chýbať ani v roku 2023. Už po deviaty raz sa v Nitre bude konať „malý turnaj s veľkou myšlienkou“, ktorého výťažok poputuje na pomoc tým, ktorí to najviac potrebujú.

Fara Aréna na Klokočine tak znova ožije športovými zápoleniami, dobrou náladou, ale aj vôňou gulášu a sprievodným programom pre deti. Tento rok sa proti sebe postaví osem tímov, ktoré budú hrať vo formáte 3+1 o celkové prvenstvo, chýbať nebude ani vlaňajší triumfátor, mužstvo Bláznivých banánov.

„Je fantastické, že sa nám darí udržovať tradíciu tohto milého podujatia, snáď sa o rok dožijeme aj zatvorenia prvej dekády. Aj vďaka podpore od partnerov sa môžeme aspoň trochu podeliť s tými, ktorí to potrebujú. A to je aj základná myšlienka celého podujatia. Pritiahnuť mladých k aktívnemu športu, pomoci iným a nadviazať opäť raz nové kamarátstva,“ hovorí za organizátorov Ján Ivančík z občianskeho združenia ŠOK – Šport Osveta Kultúra.

Na turnaji nemôže chýbať ani ocenenie pre najlepších vo forme špeciálnej sady tričiek, moderovanie, hudba, prvotriedne štatistiky a už zmienené občerstvenie a pitný režim. Pre najmenších návštevníkov bude pripravený skákací hrať a doplnkové športové aktivity. Okrem najlepších hráčov bude ocenený aj najväčší gentleman turnaja, cenou Jožka Tomana.

Hrať sa bude 2x12 minút hrubého času, pričom pri remíze budú nasledovať nájazdy formou „rýchlej smrti“. Víťaz skupiny postupuje priamo do semifinále, mužstvá na druhom a treťom mieste hrajú do kríža semifinále. Posledný tím v základnej skupine na turnaji končí.

Známy je už aj zoznam účastníkov. „Aj tento rok sa nám mužstvá ozývali samé, dokonca ešte pred vyhlásením dňa konania turnaja. Kapacita tak bola naplnená v priebehu pár dní. Tešiť sa pritom môžeme na naozaj kvalitné zápasy,“ dodáva za organizátorov Jozef Toman.

Na koho sa teda môžu diváci zamerať tento rok? Okrem už spomenutých obhajcov zlata z minulého roku – Bláznivých banánov, sa predstavia aj stálice nitrianskeho hokejbalu Xaus Boys, Cabaj Rebels, Warriors Nitra, P.N.CH Nitra  a Gladiators. Pelotón účastníkov doplnia Kujóni pod vedením reprezentantov - bratov Gajdošovcov a Vydry.

 

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.