Šimko: Turnaj má rok od roku vyššiu kvalitu


By Ján Ivančík - Posted on 21 jún 2016

V bránke Sharks by ste Mareka Šimka hľadali márne. Vyrazil si totiž do defenzívy.

Stretnúť známu tvár na Orzságh Cupe nie je žiadny problém. Najväčšia koncentrácia hokejistov bola tento rok opäť v tíme Sharks Zvolen, ktorí sa napokon tešili aj z celkového triumfu. Jedným z nich bol aj Marek Šimko, bývalý brankár hokejového Zvolena a naposledy ochranca svätyne kazašského Pavlodaru. V bránke by ste ho ale hľadali márne.

„Beriem to ako spestrenie letnej prípravy. Országh Cup je pre mňa navyše aj možnosťou stretnúť sa s chlapcami, s ktorými sa celý rok nevidím. Je to príjemné spestrenie leta,“ povedal pre TOPhbl.sk Šimko.

Prečo sa Šimko rozhodol počas leta zúžiť hokejku a osekať výstroj?

„V bránke sme mali Paťa Polca a navyše aj Mariána Maxina, ktorý kedysi chytával. Boli sme teda traja brankári v jednom tíme. V hokejbale si radšej zahrám a zabehám. V hokejbale je chytanie úplne o niečom inom a keď môžem, radšej si poriadne zabehám.“

Z diváckeho pohľadu mu to šlo aj v defenzíve. Svoje schopnosti si ale sám zhodnotiť netrúfal.

„To sa treba opýtať chlapcov z tímu, ale zatiaľ ma vždy zavolali hrať a to je dobré znamenie,“ smeje sa sympatický rodák zo Zvolena.

„Žralokom“ sa napokon podarilo získať cennú trofej a po ročnej pauze tak opäť ukázali svoju nadvládu.  

„Turnaj je každým rokom ťažší a všetky tímy, proti ktorým sme nastúpili nás poriadne potrápili. Paťo to ale opäť zavrel v bránke a doviedol nás až k zisku titulu,“ dodal Šimko.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.