Šatka: Bez gólov sa vyhrávať nedá


By Ján Ivančík - Posted on 30 september 2009

Sv. Gorazd sa pomaly stráca zo svojich pozícií, vydobitých na jar. O tom, z akých príčin sme sa pýtali brankárskej dvojky Gorazdu Vladimíra Šatku.

 

 

Posledný zápas proti Raffales nedopadol pre Sv. práve podľa očakávaní. Gorazdu viazla koncovka, kdežto zelení využili takmer každú šancu, ktorá sa naskytla. "Nie je o čom hovoriť. Toto nie je problém iba tohto zápasu ale celej sezóny. Bez gólov sa vyhrávať nedá," poťažkáva si brankár Gorazdu Vladimír Šatka. "V tabuľke strelených gólov sme štvrtí od konca. Polovicu našich presných zásahov dal Daniel Ševčík, s ktorým na jeseň počítať nemôžme."

Okrem streleckých problémov sa v poslednej dobe naskytáva i otázka, či problém nie je v defenzíve. Osem gólov od Raffales, sedem od Vlkov, desať od Jokeritu. Šatka figuruje na tímovej súpiske ako dvojka Petra Púša, ktorý pre pracovné povinnosti nemôže byť na kažkom stretnutí. "Mojou úlohou je kryť Peťov chrbát počas jeho neprítomnosti. Som s tým uzrozumený, viem že v lige je mnoho rovnako dobrých a aj lepších brankárov ako som ja. Snažím sa ale robiť to čo najlepšie," hovorí brankár so skutočným klubovým myslením.

Proti Vlkom si Šatka pripísal i prvý bod vo FHbL za asistenciu. U brankárov sa takéto veci nevídajú často, ešte zriedkavejšie však je, keď musí branká hrať v poli. "Čo z asistencie, keď sme prehrali," smutne konštatuje Vladimír Šatka i dodáva: "Také veci si nikto nezapamätá. O pár dní nikto nebude vedieť, že som si pripísal bod, každý si zapamätá hanebnú prehru. Musíme hrať tímovo, nehľadieť na osobné štatistiky, pretože tie sami o sebe nič neznamenajú."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (1 vote)
Značky

ten ked si lahne, tak mu to trva, kym sa znova postavi..... :DDDD

prehovoril expert :D

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.