Česko: V derby si Vlašim poradil s Kladnom

By Ladislav Kováč - Posted on 07 november 2014

Česká CCM extraliga má za sebou desiate kolo, v ktorom dominovali domáce mužstvá.

Jasné výhry svojich tímov videli diváci v Plzni, Kladne a vo Vlašime. Naopak, dramatické zápasy sa odohrali v Prahe, v Pardubiciach a v Ústí nad Labem.

HBC Plzeň - TJ Kovo Praha 4:1 (3:0 1:0 0:1)

Desiate kolo odštartoval duel, ktorý sa odohral v piatok 31.10. v Plzni vo večerných hodinách. Domáci vo svojej aréne rozhodli o víťazstve  v úvodných minutách zápasu. V čase 4:21  zvyšovala Plzeň na 3:0  gólom z presilovky a do konca stretnutia si už pohodlne ustrážila tri body proti nováčikovi súťaže z Prahy.

HBT Vlašim - HBC Enviform Třinec 3:0 (0:0 1:0 2:0)

Vedúci tím súťaže HBT Vlašim privítal mužstvo z opačného konca tabuľky, predposledný HBC Třinec. Bezgólovy stav vydržal  až do 19. minúty, keď sa v presilovej hre presadil domáci hráč Libor Topolánek. Odpor Třinca zlomil Vlašim dvoma gólmi až v záverečných minútach zápasu.

HBC ALPIQ Kladno - HBC Kovodemont Most 7:4 (0:1 5:2 2:1)

Gólovo bohaté stretnutie videli diváci v Kladne. Hostia vstúpili do zápasu aktívne a v tretej minúte sa ujali vedenia.  Most mal skvelý vstup  aj do prostrednej časti  a po 50. sekundách svietilo na tabuli  0:2. V polovici druhej tretiny však Alpiq predviedol päťgólový uragán a v rozpätí siedmich minút otočil vývoj zápasu. V záverečnej časti Most znížil na rozdiel jedného gólu, ale bodku za stretnutím dalo Kladno dvoma presilovkovými zásahmi.

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Hradec Králové 1988   5:4 sn (1:0 1:3 2:1)

V dramatickom súboji plnom zvratov sa predstavil posledný tím tabuľky Hradec Králové na ihrisku v Ústí nad Labem. Skóre zápasu otvárala domáca Elba pár desiatok sekúnd pred koncom prvej tretiny a v 18. minúte sa dostala do dvojgolového vedenia. Hosťom sa podarilo pomerne rýchlo streliť  kontaktný gól  a v 27. minúte dvoma gólmi otočili stav stretnutia na svoju stranu. V tretej časti sa oba tímy dokázali presadiť iba v presilových hrách, v 39. min zvýšili "piráti" na 2:4  a zdalo sa, že  H. Králové pretrhne sedemzápasovú sériu bez víťazstva. V záverečných piatich minútach však svojou nedisciplinovasťou pustili domácich trikrát do početnej výhody a trest prišiel v podobe dvoch využitých presiloviek. Elba DDM dotiahla zápas do nájazdov, v ktorých rozhodol o extra-bode pre domáce Ústí Jan Štěpánek, autor troch asistencií v dueli.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice - SK Sudoměřice 4:3 sn (0:1 3:1 0:1)

Vyrovnavý duel sa odohral v Pardubiciach, kde zavítal nováčik z Juhomoravského kraja. Sudoměřice mali skvelý nástup do prvej aj druhej tretiny, keď sa im podarilo skórovať v úvodných minútach a  v čase 16:01 svietilo na ukazovateli 0:2.  Domácim hráčom Autoskla sa však podaril dokonalý obrat a na konci druhého dejstva vyhrávali 3:2. V zaverečnej časti Sudoměřice vyrovnali z presilovej hry a v nervóznom závere sa zápas prehupol do nájazdov. O dvoch bodoch, ktoré získali Pardubice rozhodol v samostatných nájazdoch vedúci muž tabuľky strelcov extraligy Jakub Merta.

HC Kert Park Praha - SK Hokejbal Letohrad  5:3 (1:0 1:1 3:2)

O výhre  Kert Parku rozhodli presilove hry. Domácim hráčom sa podarilo dve využiť, keď sa dvakrát presadil útočník Luděk Hradecký. Hokejbalisti Letohradu nedokázali premeniť ani jednu početnú výhodu z troch, ale naopak v nej inkasovali. Gólom v oslabení sa blysol kapitán Pražanov Martin Kruček, ktorý strelou do prázdnej bránky hostí päť sekúnd pred koncom stretnutia zavŕšil hetrik.

HBC ALPIQ Kladno - HBT Vlašim 3:6 (2:3 0:3 1:0)

V nedeľu 2.11. sa v Kladne odohral šláger jesennej časti, v dohrávke 9. kola na seba narazili víťazi posledných šiestich ročníkov českej extraligy. HBT Vlašim vstúpil do duelu perfektne a tromi gólmi vyhnal golmana Kladna Jana Jirotku na striedačku už v šiestej minúte. Huževnátý Alpiq sa však do konca prvej časti dvoma gólmi vrátil do zápasu. Ale v druhej tretine v priebehu 24-27. minúty stretnutia predviedli hráči Vlašimu ďalšiu bleskovú trojgólovú smršť a definitívne pochovali nádeje Kladna. Na domácom štadióne sa záverečnej časti Alpiqu podarilo už len skorigovať  na konečných 3:6 pre HBT Vlašim, ktorý si upevnil prvé miesto v tabuľke.

Poradie strelcov:

8 gólov - Merta (Pardubice)
7 gólov - Wróbel (Vlašim), Benedikt (Plzeň), Langthaler (Ú.n.L.)
6 gólov - M.Kruček (Kert Park)
5 gólov - Nýdl, Topolánek, Střecha (Vlašim), D.Hnízdil, Kohout (Kladno), Soukup (U.n.L.)
Hradecký, Fejfar (Kert Park), Hujsa (Sudoměřice), Szotkowski, Bílý (Pardubice)