Českí reprezentanti otočili vývoj súboja a prvý duel zvrátili vo svoj prospech

By TOPhbl.sk - Posted on 27 október 2018

V Žiline sa hralo prvé z prípravných stretnutí medzi Slovenskom a Českom.

Prvé z dvojice prípravných stretnutí medzi Slovenskom a Českom, ktoré sa počas víkendu 27. a 18. októbra 2018 hrajú v Žiline dopadlo lepšie v prospech našich západných susedov. Tesné vedenie, ktoré si naši reprezentanti vybudovali v druhom dejstve dokázal súper v záverečnej tretine otočiť vo svoj prospech.

V úvodnej tretine mali Česi hneď dve výhody presilových hier, keď na trestnej lavici sedel od 4. minúty Čičala a následne od 10. Ivan Gajdoš. Ani jednu z nich ale súper našich reprezentantov nevyužil, a tak nastupovali oba tímy za vyrovnaného stavu aj do druhého dejstva. V ňom sa Slováci ujali vedenia presnou ranou Božíka, ktorá sa ujala počas oslabenia českého tímu. Vlasáka z trestnej lavice Božík vrátil expresne po 31 sekundách, pričom asistencie si pripísali Marek Gajdoš a Piják. Ďalšie vylúčenie na českej strane, ako aj dva slovenské tresty zostali bez gólového potrestania.

V treťom dejstve sa už vrece s gólmi roztrhlo naplno. Najprv po štrnástich sekundách hry znižoval Kudela, následne pri vylúčení Tupého priklonil misky váh na stranu Česka Filip. Z tejto rany sa ale slovenskí reprezentanti dokázali otriasť a zásluhou Štefana v 36. min kontrovali na 2:2. V zárečnej päťminútovke ale prišiel faul Salajku, ktorý síce Slovensko ustálo bez gólu, avšak zopár sekúnd po jeho návrate do hry zasadil minútu a šesť sekúnd smrteľnú ranu našim nádejám na výhry Pala po prihrávke od Březinu.

Výsledok prvého prípravného súboja medzi Slovenskom a Českom v Žiline:

Slovensko 2:3(0:0,1:0,1:3) Česko

Góly: 19. Božik (M. Gajdoš, Piják), 36. Štefan (Rampáček, Minárik) - 31. Kudela (Hnízdil), 34. FIlip (Pala), 44. Pala (Březina)

Slovensko: Buliš - Minárik, I. Gajdoš, Fodrek, Tupý, Šandor, Horváth, Salajka, M. Gajdoš - Rampáček, Štefan, Martinusík, Pospíšil, Cíbik, Balga, Čičala, Lajčiak, Oravec, Božik, Piják, Fumač

Česko: Šimara - Kudela, Hrabár, Filip, Krejsa, Chyba, Dedič, Vlasák, Jiřík - Fraňo, Hnízdil, Špaček, Březina, Pala, Česák, Soukup, Peschout, Eitler, Barnošák, Šimůnek, Sýkora

Rozhodcovia: Jančík - Valachovič Tresty: 6:3