Čaká nás megašláger - Preview 22.kola I.FHbL


By Ján Ivančík - Posted on 25 september 2009

V sobotu čaká všetkých priaznivcov skutočný hokejbalový sviatok. Už o druhej si to medzi sebou rozdajú Lipa Team s HVTT Čermáň. Kto výde zo súboja šťastňejší? Úradujúci majster, alebo priebežný líder? Podarí sa Lipe zosadiť HVTT po dlhej okupácií prvoligového trónu? Ľahkú úlohu nebudú mať ani hráči Raffales. Gorazd naposledy sklamal proti Vlkom, tentokrát bude určite chcieť bodovať. Prinášame Vám Preview dvadsiatehodruhého kola I.FHbL.

12:00 ARC KNIGHTS TIP: ARC TIGRI

Prvoligovú sobotu otvorí duel medzi nováčikom z ARC a Tigrami. Modrí si to "šijú" najkratšou možnou cestou do druhej ligy, zatiaľ čo "rytieri" sa starajú o jedno z najväčších príjemných prekvapení sezóny. Čierny kôň ligy by nemal mať problém zdolať trápiacich sa Tigrov rozdielom triedy.

13:00 BELASÍ TIP: Belasí ESÁ

Zápas pred očakávaným šlágrom kola odohrajú Belasí s Esami. Deviaty proti trinástemu. Tbuľkové postavenie je jednoznačné a jednoznačný by mal byť i priebeh stretnutia.

14:00 HVTT ČERMÁŇ TIP: remíza LIPA TEAM

Majster proti lídrovi. Nakoľko je počet bodov na prvých troch miestach zhodný, pôjde o mimoriadne dôležitý boj. Hvtt prahne po prvom veľkom úspechu vo FHbL a po nevydarenej minuloročnej sezóne je veľkým prekvapením ligy. Na druhej strane skúsená Lipa takýchto duelov odohrala už neúrekom. Zdá sa, že 25.september môže byť dátum, ktorý veľkou mierou naznačí, kto bude majster jedenásteho ročníka.

15:00 HK 99 RAFFALES TIP: Raffales SV GORAZD

Pravdepodobne druhý najzaujímavejší zápas soboty bude trochu ukrátený. Po šlágri sa hráva ťažko a inak to nebude ani teraz. Raffales formu momentálne nepostrádajú, naopak robia si zálusk na štvrté miesto. Gorazd v poslednom meraní síl s Vlkmi úplne pohorel, a tak by si rád obhájil česť i prvú osmičku v súboji s Raffales. Podarí sa mu to?

16:00 VLCI TIP: Vlci CAPITALS

Druhú polovicu prvoligovej sboty otvorí match medzi Vlkmi a Capitals. Vlci si naposledy schuti zastrieľali na Sv.Gorazd a ukázali tak, že ich tabuľkové postavenie je len zhodou okolností a dočasný stav. Výkony Capitals síce v poslednom čase taktiež idú hore, no body nezbierajú. Tabuľka hovorí, že pôjde o susedské derby - štrnásty s pätnástym. Bude to tak vyzerať i na ihrisku?

17:00 REVCO JOKERIT TIP: Revco TEAM COYOTES

Minuloročný finalisti sa po mimoriadne nepresvedčivom úvode opäť vracajú na stratené pozície. Dôležitými výhrami sa posunuli až na štvrtú priečku. Ako sa zdá, na väčšie prekvapenie už túto sezónu čas nevystane, no ak sa chce Revco udržať, nesmie prehrať. Určite nie proti dvanástym Coyotes.

18:00 SUOMI CHRENOVÁ TIP: Devils DEVILS

Zatiaľ čo dvaja ašpiranti na titul sa o body pobijú medzi sebou, Devils čaká Chrenová. Klub s najlepším strelcom ligy vie nepríjemne prekvapiť. Ak by sa to stalo práve Devilsu, mohlo by ísť o trpké zakopnutie. Prípadná výhra Devils a remíza v súboji Lipa-HVTT by, naopak, mohla znamenať priebežnú líderskú pozíciu "diablov". Múdrejší budeme už o šiestej.

19:00 ZÁMSKI RANGERS TIP: Adler HBK ADLER NITRA

Na záver sa opäť predstavia Rangers. Ambiciózny Adler sa určite nebude chcieť vzdať bodov len tak. Šiesta priečka nie je pre "orlov" tou vytúženou. Na štvrtú stačí jedna výhra, no na ôsmu zas iba jedna prehra. V nesmierne vyrovnanom ročníku to tak skrátka je.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 14 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.