Útočník Kladna Petr Ogurčák: Superpohár ešte vo vitríne nemáme, celoročnú prácu necheme zahodiť


By Ján Ivančík - Posted on 23 október 2014

„Superpohár vnímame ako vydarený krok, smerom k propagácii a zatraktívneniu nášho malého športu. Predovšetkým pre mladých hráčov sú takéto medzinárodné stretnutia veľkou skúsenosťou," chváli zapojenie juniorov do česko-slovenského merania síl v rozhovore pre TOPhbl.sk Petr Ogurčák.

Posledná októbrová sobota prinesie posledné tohtoročné medzinárodné podujatie na najvyššej úrovni. Na programe je totiž Česko-Slovenský Superpohár a oči všetkých hokejbalových priaznivcov budú upreté na arénu v Kladne.

Ponuka je počas tretieho ročníka naozaj široká. Začína sa o 8:30 súbojom prípraviek, nasledovať budú mladší žiaci, starší žiaci, a potom príde rad aj na dorastencov v oboch kategóriách.

O 18:00 je na pláne vrchol podujatia – zápas seniorov Kladna a Nitry. Oba tímy sa snažia o najlepšiu prípravu na súperov herný prejav. Uvedomujú si, že ich čakajú tri tretiny vrcholového hokejbalu.

„Nitru sme videli hrať na Svetovom pohári. Je to skvelý tím, technicky veľmi dobre vybavený, silový a rýchly. Myslím si, že sa dá očakávať pekný hokejbal, plný osobných súbojov,“ povedal na úvod rozhovoru pre TOPhb.sk útočník HBC Alpiq Kladno Petr Ogurčák.

Pri treťom ročníku sa už pomaly dá hovoriť aj o tradícii. Ukazuje sa už totiž, či sa darí napĺňať cieľ myšlienky a vízia sa posúva vpred. Stáva sa teda titul držiteľa Česko-Slovenského pohára prestížnou záležitosťou?

„My v Kladne chceme vyhrať každý zápas. Superpohár je trofej, ktorú zatiaľ vo svojej ešte zbierke nemáme. Ide síce iba o jedno stretnutie, ale prebojovať sa k účasti na Superpohári je celoročná práca, ktorú nechceme zahodiť,“ ozrejmil dôležitosť česko-slovenskej trofeje pre hráčov HBC Alpiq Ogurčák.

V uplynulých dvoch ročníkoch mal Superpohár seniorov rôzny sprievodný program. Teraz sa môžeme tešiť na viacero česko-slovenský súbojov vo všetkých vekových kategóriách.

„Dúfame, že nám bude počasie priať a príde sa pozrieť čo najviac divákov. Nejde totiž iba o náš súboj s Nitrou, ale o celý deň, keď sa budú hrať súboje najlepších tímov vo všetkých kategóriách. Je to taký sviatok hokejbalu,“ opísal nadchádzajúcu udalosť útočník Kladna, ktorý je zároveň aj vedúcim českého reprezentačného mužstva do 18 rokov.

Zápolenie dvoch majstrov je ako derby. Malo by byť vždy bez favorita. Potvrdzuje to aj aktuálna forma oboch účastníkov.

„Favorit stretnutia asi naozaj nie je. Na Svetovom pohári to vyzeralo tak, že sa s Nitrou stretneme v semifinále, ale napokon do neho Nitrania nepostúpili. Bude to teda náš prvý vzájomný súboj. My síce máme mladý tím, ale máme za sebou veľa ťažkých zápasov v lige i na Svetovom pohári. Uvidíme, čo táto konfrontácia prinesie. Veríme, že to bude hokejbal, ktorý divákov pobaví,“ zaželal si Petr Ogurčák.

Dva úspešné ročníky česko-slovenských súbojov sú už za nami. Zatiaľ v nich ale bojovali iba Vlašim a Nitra. Na slovenskej strane sa majster počas tohto obdobia nezmenil, na českom tróne už došlo k výmene. Ako vnímajú samotnú myšlienku hráči Kladna.

„Vnímame ju ako vydarený krok, ktorý môže napomôcť propagácii a zatraktívneniu nášho malého športu. Páči sa nám, že už nejde iba o seniorské tímy, ale o všetky vekové kategórie. Zo športového hľadiska je to aj zaujímavá konfrontácia dvoch krajín, ktoré patria medzi absolútnu hokejbalovú špičku. Predovšetkým pre mladých hráčov sú takéto medzinárodné stretnutia veľkou skúsenosťou,“ dodal na záver 30-ročný forward.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.