Martin zdolal nováčika z Nových Zámkov až po predĺžení, Ružinovu úvod sezóny nevyšiel

By TOPhbl.sk - Posted on 06 september 2014

Nitra uspela s Vrútkami, Skaličania dokázali pokoriť LG Bratislava. Prinášame vám výsledky prvého kola extraligy seniorov.

Extraliga seniorov sa rozbehla počas prvého septembrového víkendu. Všetko odštartoval súboj Nových Zámkov s Martinom, ktorý sa začal o 11:00 namiesto 13:00 na žiadosť Martinčanov. Podľa očakávania išlo o vyrovnaný duel, napokon mali viac šťastia hostia, ktorí zvíťazili 4:3 po predĺžení. Majster z Nitry odštartoval sezónu víťazne, keď tesne dokázal porazil Kometu Vrútky - taktiež 4:3. Kežmarok si nad Považanmi vypracoval náskok, ktorý udržal až do konca, hoci v záverečnej tretine dokázali hostia znížiť. Ružinov vykročil aj do tejto sezóny ľavou nohou a podľahol Jokeritu Petržalka 3:5. Vyrovnaný zápas sa hral podľa očakávania aj na Záhorí, kde si Skaličania poradili najtesnejším rozdielom 3:2 s LG Bratislava. V nedeľu nás čaká ešte predohrávka 13. kola, v ktorej si zmerajú sily Svidníčania s Považskou Bystricou. Stretnutie Pruského s Lionom bolo odložené.