Zápas aký sa často nevidí. Petržalka bola svedkom mimoriadneho merania síl.

Skalica naďalej drví svojich súperov, poradila si s Považskou Bystricou

Kometa si podľa očakávaní poradila s Liptovským Mikulášom

Pruské úlohu čierneho koňa nesplnilo

V Petržalke tiekla krv

LG TPS Bratislava 4:5 (0:3,2:1,2:1) Nitrianski Rytieri

Góly: ŠKVARIDLO (Minárik, Antl), VARGA (Vavro), SEDLÁČEK (Varga), SEDLÁČEK (Strapák) – ĎURICKÝ (Slovák, Mach), R. KAŠŠA (Slovák, Hrivnák), HRIVNÁK (Thron), HRIVNÁK (Hraško), SLOVÁK (Thron)

Vylúčenia: 9:7 na 2 min + Sedláček (LG) 2+2, Kanich (LG) 5+DKZ
Presilovky: 2:2 Oslabenia: 0:0 Rozhodovali: Kralovič – Neczli , Divákov: 300

V Bratislave sa bolo na čo pozerať po všetkých stránkach. Fantastická divácka kulisa, skvelé individuálne výkony na oboch stranách, hokejbal na špičkovej úrovniúrovne. Stretli sa dva vrcholové tímy slovenskej extraligy, kvalitu zápasu si pochvaľovali aj hráči Kanady, ktorí sa v týchto dňoch zúčastňujú turnaja MS Masters.

Miernym favoritom boli hostia, ktorých pred zápasom od domácich delilo 16 bodov. Tí svoju rolu po úvodnej tretine splnili, 0:3 pre hostí po prvej 15- minútovke bolo pre mnohých rozhodujúcim náskokom. LG však po vzore bájneho Fénixa vstali z popola. Prvú šancu mali domáci už po pár sekundách, Haviar bol však pozorný. Výpad Rytierov ale vzápätí skončil gólom. Kalis vybehol proti rozbehnutému Slovákovi, ktorý šprintoval do pásma. Loptička nešťastne pre gólmana pristála na čepeli Ďurického, ktorý do prázdnej bránky otvoril skóre. Hneď po vedúcom góle prišla presilovka pre Nitru. Tú zahrali excelentne, keď Hrivnák na modrej prudkou prihrávkou našiel pri žrdi číhajúceho Kaššu a bolo 0:2. Nitrania v prvej tretine nasadili tempo, ktoré domáci brzdili aj za cenu faulov, v ďaľšej presilovke však Kašša minul. Na druhej strane sa blysol Haviar skvelou lapačkou po Škvaridlovej strele. Agilný Kašša onedlho v nájazde neuspel, bol však opäť zastavený nedovolene a hostia mali v krátkom čase tretíkrát výhodu o jedného muža v poli naviac. Režisérsku taktovku v presilovkách držiaci Hrivnák sa tentokrát presadil sám a ponad rameno Kalisa zvýšil na spomínaných 0:3.

Fans Nitry, ktorí na zápas dorazili asi v polovici prvej tretiny, si dokonca pýtali desiatku. Druhá tretina však priniesla dramatické chvíle nielen na ihrisku, ale bohužiaľ i v obecenstve. V čase 16:31 hákoval Cajchan, a výhodu presilovky mali aj domáci. Najväčšiu šancu mal počas nej paradoxne Nitran Slovák, ktorého v samostatnom nájazde vygumoval skvelý Kalis. Pred bránou Haviara sa vzápätí strhla menšia mela, v ktorej padol aj úder do hlavy domáceho Sedláčka, rozhodca však vylučoval k nevôli domácich hráčov. 2+2 pre spomenutého hráča, jeden trest však inkasovali aj hostia. Pokračovala presilová hra domácich, v ktorej sa po kombináci Minárik, Antl, Škvaridlo presadil posledne menovaný. To domácich dostalo na koňa a po výbornej práci za bránou sa loptička dostala ku skúsenému Vargovi, ktorý dostal kontaktným gólom Bratislavčanov do zápasu. Potom prišli chvíle, ktoré neradi vidíme na športových podujatiach, zvlášť nie v hokejbale. O tom však nižšie.

Po vyše polhodinovej pauze sa vychladnutí hráči vrátili na plochu, tempo i naďalej gradovalo a boli sme svedkami špičkového hokejbalu. V priebehu štyroch minút bol dvakrát po sebe vylúčený Varga a Nitrania dobýjali bránku LG. V šanci sa ocitol opakovane Ecker, nepríjemne vyzerala aj strela Throna. Tieto súboje však mali jediného víťaza – Kalisa. Ten však už bol bezmocný po strele Hrivnáka, ktorý opäť posadil na koňa Rytierov a uzavrel skóre druhej tretiny.

V tretej časti hry domáci zredukovali zostavu, z ktorej vypadol zranený Velčický, z rodinných dôvodov musel odstúpiť aj Kadraba, čím sa domácim úplne rozpadol prvý útok. S tým sa však vysporiadali najlepšie ako mohli. Nitrania začali tretinu opäť faulom, Sedláčkovi stačili na potrestanie vylúčenia iba 3 sekundy a bolo znova o gól - boj pokračoval. Vzápätí skúšal Kalisa opäť Thron a po ňom na trikrát dorážal neúspešne Kašša, domácich mohol naopak spasiť Strapák. Čo sa však nepodarilo jemu, vyšlo opäť mladému Sedláčkovi. Práve po Strapákovej nezištnej prihrávke spoza brány vyrovnal na 4:4. Hra v týchto fázach naberala na obrátkach, v Petržalke sa hral hokejbal, ktorý sa musel páčiť každému. Na oboch stranách nebolo jediného vynechaného súboja, jedinej stratenej loptičky. Hráči si nedarovali ani centimeter priestoru. Minútu a pol pred koncom už všetci očakávali nájazdy. K loptičke sa však dostal Slovák, ktorý nádhernou bombou nedal Kalisovi možnosť k zákroku a zariadil tak tri body pre Rytierov.

Vzhľadom na skutočne výborný hokejbalový zážitok naša redakcia prikladá i All Stars formáciu zápasu:

KALIS – MINÁRIK,MACH, HRIVNÁK-SEDLÁČEK-R.KAŠŠA

Peter Tóth (útočník LG TPS Bratislava): "Vynikajúci zápas, vynikajúca atmosféra, až na ten okamih kedy sa stretli oba tábory fanúšikov, ktorí zjavne nemali záujem o šport. Strhla sa bitka, my hráči sme museli utekať do kabín. Čo sa však týka zápasu, bol to jeden z najlepších zápasov v lige. Prehrávali sme 0:3, potom aj 2:4, ale podarilo sa nám vyrovnať. Škoda hrubej chyby minútu pred koncom. Marek Slovák je vynikajúci hráč, trafil to parádne. Súperovi treba pogratulovať, za seba môžem povedať iba toľko, že v mojej hokejbalovej kariére a to už som veterán, to bol jeden z najlepších zápasov aký som za posledných päť rokov odohral."

Jaroslav Šálka (tréner LG TPS Bratislava): "Z tohto zápasu mám veľmi dobrý pocit. Tak kvalitný zápas som v extralige nevidel dve, možno aj tri sezóny. Nitra začala lepšie, zaskočila nás. My sme trošku faulovali, čoho dôsledkom boli dve využité presilovky súpera. V druhej časti hry sa nám podarilo naskočiť do vlaku. Dali sme dva rýchle góly a aj napriek tomu, že sme dostali vzápätí štvrtý, podarilo sa nám vyrovnať. Nakoniec sme prehrali gólom, ktorý bol z kategórie výstavných. Vyzdvihnúť musím celé mužstvo za to ako hralo, na čele s brankárom."

Richard Mráz st. (tréner Nitrianskych Rytierov): "Videli sme vynikajúci zápas, skvelé nasadenie na oboch stranách. Duel mal náboj ako vo finále play-off. Začali sme výborne, klobúk dolu pred LG Bratislava, ktorý za stavu 0:3 vstal z popol. Tak isto aj za 2:4, keď vyrovnal. My sme podali perfektný kolektívny výkon, podporený skvelým výkonom gólmana Haviara."

Branislav Thron (útočník Nitry): "Zápas sa vďaka fanúšikom zbytočne natiahol, čo sa však týka samotného hokejbalu, duel mal vysokú úroveň. Samozrejme som rád, že sme vyhrali. Tri body z Petržalky sú úžasnou vizitkou. Trošku ma rozladili dymovnice, ale zápas bol korektný u hráčov na oboch stranách, napokon, všetci sa dobre poznáme. Osobne mám samozrejme zmiešané pocity, vrátil som sa domov ako hráč súpera. Domáci hrali hru akú som od nich očakával. Skvelé chýry išli o Škvaridlovi, ktorého som mal dnes možnosť vidieť prvýkrát a myslím, že sme mu veľa priestoru nedali, aj keď nám strelil gól. Ak však domáci budú hrať tak ako dnes, nemám najmenšiu obavu, že pôjdu opäť vysoko. V kabíne som nemusel o hre LG hovoriť nič, máme skúsených hráčov, ktorí vedia o sile domácich dosť. Naopak si myslím, že by bolo kontraproduktívne rozlaďovať chalanov, na koho si treba dávať pozor. Takto sa zameral každý na seba a prinieslo nám to víťazstvo."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.6 (5 votes)

"Tlačil na nás a my sme mu dali plnú dôveru. Tú svojim počinom v stretnutí s Vrútkami absolútne zneužil a do brány nášho klubu sa už nepostaví," povedal pre fhbl.sk Peter Číha?????