Rozdali sme ocenenia za výkony extraligistov v 5. a 6. kole extraligy seniorov.
Hviezdy 5. kola:
Sobotňajšie piate kolo prinieslo množstvo gólov a zároveň aj štyri brankárske výkony, ktoré si zaslúžili veľkú pochvalu. Z nich sme sa rozhodli oceniť brankára Komety Vrútky Mateja Bolibrucha, ktorý svojmu tímu výrazne pomohol k triumfu nad LG Bratislava. Čierno-červeným nevychádza úvod sezóny ani zďaleka podľa prianí, no to nič nemení na fakte, že šancí mali určite viac ako na dva góly a o to, aby viac gólov Kometa neinkasovala sa postaral práve Bolibruch.
Nezastaviteľným strojom na góly bol v súboji so Svidníkom Ružinovčan Peter Danko. Ten nasúkal súperovi hetrik a okrem toho bol na ploche naozaj na nezastavenie. O tejto voľbe nebolo možné pochybovať, a tak majú Ružinovčania svoju hviezdy štvrtý raz za sebou.
Druhé ocenenie putuje do Jokeritu Petržalka, pretože nebyť Radoslava Kováča, nebolo by ani triumfu nad Martinom. Dva góly vsietil a na ďalšom sa podieľal. Okrem toho bol aj tento muž jasným hráčom zápasu, hoci zabudnúť nemožno ani na skvelý výkon Božíka.
Tretie ocenenie putuje do Vrútok, kde sa dvomi gólmi a bojovnosťou presadil Daniel Okuliar. Práve jeho dva presné zásahy zlomili odpor LG Bratislava a pripísali pre Kometu tri cenné body.
Hviezdy 6. kola:
V šiestom kole si bolo tiež z čoho vyberať medzi brankármi. Ocenenie mohlo ísť do Nitry i Kežmarku, ale aj do Martina. My sme sa ale rozhodli pre výber Skaličana Branislava Černáčeka. Svidník nebol ďaleko od toho, aby Záhorákom prekazil úspešné turné po východe, no práve tento muž stál za úspechom svojho tímu a triumfu 2:1.
V drese Pruského v šiestom kole žiaril Adam Fumač, ktorý Diakovej strelil gól, na dva prihral a počas celého víkendu bol jedným z lídrov svojho kolektívu. Ocenenie mu teda právom patrí.
Druhá hviezda putuje do Kežmarku, kde sa skvelým výkonom blysol Boris Oravec, ktorého dva zásahy zničili šance Ružinovčanov na šesťbodový víkend.
Nuž a tretia hviezda bola tentoraz najžiarivejšia, pretože v prestrelke Vrútok s Jokeritom bol Daniel Okuliar na nezastavenie. Skóroval síce iba raz, ale azda ani nebolo gólu spomedzi deviatich, na ktorom by nemal zásluhu v podobe asistencie. Vcelku šesťbodový zápas talentovaného mladíka, to je naozaj niečo.
Doteraz udelené hviezdy kola:
6. kolo: Černáček (Skalica) - Fumač (Pruské), Oravec (Kežmarok), Okuliar (Vrútky)
5.kolo: Bolibruch (Vrútky) - P. Danko (Ružinov). Ra. Kováč (Jokerit), Okuliar (Vrútky)
4.kolo: Bziňák (Ružinov) – Koma (Svidník), König (Nitra), Pisarčík (Kežmarok)
3. kolo: Petrovič (Skalica) - Oravec (Kežmarok), Huber (Ružinov), Božík (Jokerit)
2.kolo: Petrovič (Skalica) - Axamit (Jokerit), Takáč (LG Bratislava), Rímsky (Ružinov)
1.kolo: Dubnický (LG Bratislava) – Rampáček (Skalica), Božík (Jokerit), Bacovský (Nitra)