Vo finále extraligy je zápasový stav vyrovnaný

By fhbl.sk - Posted on 20 máj 2010

Po dvojzápasovom víkende je vo finále zápasový stav 1:1. Oba zápasy boli vyrovnané, v prvom uspel Doprastav, v druhom zas Martin. ŠKB Izoglobal Martin – LG TPS Doprastav Bratislava 4:3 (2:1,1:2,1:0).

Prvý duel - sobota

V sobotu nastupovali obaja ašpiranti na titul, na plochu pred peknú návštevu 400 divákov, za zamračeného počasia a ako sa neskôr ukázalo, mračilo sa zasa na nás...Ale poďme po poriadku.

Úvod zápasu priniesol tlak hostí, ktorý sme v pohode prečkali a boli sme to my, kto začal viac zatápať Šurekovi. Ten odolával až do času 13:57, kedy hostia spravili chybu pri rozohrávke, Podhorský vysunul Hrivnáka a ten strelou ponad vyrážačku rozjasal publikom po prvý krát.

V druhej časti sa hra pritvrdila, obom mužstvám šlo o hodne, najprv putoval na trestnú lavicu Ladiver, o chvíľu na to ho nasledoval Hrivnák, no obaja protivníci početné výhody nevyužili. Šance sa striedali na oboch stranách, no gólmani svoje tímy držali. 9 sekúnd pred druhou sirénou sa dokázal presadiť Michnáč, keď po peknej akcií Silvestra so Žulkom zamietol loptičku do odkrytej bránky LG a bolo 2:0.

Do tretej časti sme nastúpili s úmyslom ubrániť vedenie, no hostia boli proti. Najprv v čase 32:48 nezachytili naši beci dlhý lob Vargu, ktorý si prevzal Tóth a bolo 1:2. Už o necelé 3 minúty na to bolo vyrovnané, po ďalšej chybnej rozohrávke v našej tretine našie Ladiver úplne osamoteného Tótha a začínalo sa úplne odznova – 2:2. Následne mali obe mužstvá viacero šancí na zvrat, najmä my sme chceli rozhodnúť v riadnej hracej dobe, no šance Nauša, Hrivnáka či Pobehu skončili mimo bránky či dokonca na brvne Šurekovej svätyne.
V predĺžení sme začali opäť lepšie, no žalostná koncovka pokračovala aj naďalej. Keď sa už zdalo, že zápas sa prehupne do samostatných nájazdov, po sérií zakázaných uvoľnení a buly v našom pásme našiel Thron pred bránkou nekrytého Vargu, ktorý aj s dávkou šťastia trafil vo vzduchu letiacu loptičku za chrbát bezmocného Jurošeka a tak sa opäť v prvom finále tešil Bratislavský team.

ŠKB Izoglobal Martin – LG TPS Doprastav Bratislava 2:3pp (1:0,1:0,0:2-0:1)
Góly: Hrivnák, Michnáč – Tóth 2, Varga
diváci: 400
Na zápasy: 0:1

Druhý duel - nedeľa

V nedeľu sa nad Martinom prehnala daždová búrka a lialo aj počas celého stretnutia.
Hostia povzbudení sobotnou výhrou začali opäť zostra, no bol to náš tretí útok, kto mohol skórovať ako prvý, bohužiaľ, pravidlo nedáš dostaneš sa opäť potvrdilo, keď sa cez stred ihriska natlačil Ladiver a strelou švihom aj s dávkou šťastia prekonal nášho gólmana. LG sa však dlho z vedenia netešilo, v následnej presilovke si vymenili loptičku Hrivnák s Pobehom a posledne menovaný prestrelil Šureka a bolo 1:1. V závere tretiny sme sa tešili opäť, to keď Žulko nádhernou nahrávkou našiel nekrytého Michnáča a bolo 2:1.
Hostia sa však nevzdávali, v druhej časti zapli na vyššie obrátky a po Thronovom buly sa tešil po druhý krát Ladiver, ktorý nedal Jurošekovi šancu zasiahnuť. 2:2. Hosťom sa dokonca podarilo skóre otočiť, to keď sa dostal Tóth po situácií značne zaváňajúcej ofsajdom dostal za našich bekov a s prispením Hazuchovho teču upravoval na 2:3. To bol signál na našu zvýšenú ofenzívu, hostia pod tlakom často faulovali, no nie a nie sa trafiť. Ako sa robí ukázal útočníkom Podhorský, ktorý po pekne zvládnutom buly prestrelil Šureka po tretí krát a bolo 3:3. V závere mali hostia veľkú šancu na obrat, to keď Hrivnák dostal 2+2 minúty za faul vysokou hokejkou, no Jurošek náš team pri “Sajfovej” čistej šanci podržal.

Do tretej časi nastupovali hostia s výhodou presilovky, no boli sme to my, kto sa tešil. Po pekne kombinácií Nauš - Fedor najprv Fedor len tesne minul bránku hostí, no Nauš v následnej dorážke poslal loptu za Šurekov chrbát po 4tý krát. Hostia vrhli od polovice tretej časti všetky sily do útoku, vybojovali si aj výhodu dvoch presiloviek, no šance Tótha, Throna či Vargu Jurošek vyriešil. A keď už bol prekonaný, ako po strele Throna, pomohlo mu brvno. V záverečenej power play najprv Pobehova strela len tesne minula prázdnu bránku hostí, aby následne pri záverečnom tlaku LG zasahoval náš gólman ešte po gólovkách Throna či Minárika, no gól už za svoj chrbát nepustil a tak sa séria sťahuje do Blavy za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.

ŠKB Izoglobal Martin – LG TPS Doprastav Bratislava 4:3 (2:1,1:2,1:0)
Góly: Pobeha, Michnáč, Podhorský, Nauš – Ladiver 2, Tóth