Prvým regionálnym majstrom na Slovensku je Natabak Vieska

By Peter Perička - Posted on 28 marec 2013

Sobota 23.3.v OHL priniesla finálový súboj, z ktorého vzišiel majster na sezónu 2012/2013 a je ním mužstvo  Natabak Vieska.

Samotný zápas sa niesol v réžii Viesky, keď prvú tretinu vyhrala 3:1, v druhej tretine Vieska pokračovala v tlaku, čo aj prinieslo ovocie v strelených góloch. V 6 min. po peknej idividuálnej akcii mladého Drgoňa a v 9. min po vydarenom útoku Rampáčka už bolo skóre 8:3 v prospech Natabaku, čo pre Ćastkov nevyzeralo v polovici zápasu dobre.Iskierku nádeje pre "domácich" vykresal po peknej kombinačnej akcii v 9 min. Mareček a o minútu neskôr aj Miča po delovke zo stredného pásma a znížili stav na 8:5 .V závere tretiny Vieska zvýšila náskok v presilovej hre Rampáčkom na 9:5.

V záverečnom dejstve sa Ćastkov snažil o vyrovnanie, bojoval ale útočné výpadky končili na dobere postavenej obrannej hre Viesky alebo gólmanovi. Naopak, čo Častkov zahodil, to Vieska z protiútokov využila na zvyšovanie skóre až na konečných 14:5 vo svoj prospech. Častkov takto zaplatil nováčikovskú daň vo finále, kde ani brankár nebol ich oporou. Natabak Vieska využila mečbal a obhájila minuloročný titul.

Výsledok finále OHL - 2 zápas, sobota:

HK Častkov  5 : 14    Natabak Vieska
Góly: Mareček R., Štefek J., Konečný L., Ilčík J., Miča J. =  Rampáček M. 3x, Kolínek J. 3x,  Patinka M. 2x, Kudláč P., Mikula Jur., Mikula Joz., Drgoň R., Volek R., Prokeš Z.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (3 votes)