Pavlikovský: Exhibícia bola skvelým miestom na pripomenutie mladosti


By Ján Ivančík - Posted on 02 júl 2014

"Keď som bol malý, tak som každý deň po škole hodil tašku do kúta a vybehol som hrať hokejbal," povedal pre TOPhbl.sk Rastislav Pavlikovský.

Hokejbalové majstrovstvá sveta so sebou priniesli aj mnoho zaujímavých doplnkov. Jedným z nich bolo prvé vystúpenie ženskej hokejbalovej reprezentácie do 18 rokov, o čom sa dozviete viac už čoskoro na TOPhbl.sk. Do hľadiska však viac divákov prilákala exhibícia medzi slovenskou seniorskou reprezentáciou, ktorá vlani vybojovala v Kanade zlato proti výberu hokejových hviezd. V druhom menovanom tíme sa predstavil aj Rastislav Pavlikovský. Ten má k hokejbalu vraj blízko už od mladosti.

„Pre mňa je to už trošku nostalgia, pretože teraz človek na takéto veci nemá veľmi čas. Keď som však bol malý, tak som každý deň po škole hodil tašku do kúta a vybehol som hrať hokejbal. Až do tmy sme hrávali a to boli teda riadne zápasy. Veľmi rád si na to spomínam a aj táto exhibícia mi to pripomenula,“ povedal pre TOPhbl.sk Pavlikovský.

Časy sa menia a 37-ročný veterán hral hokejbal v nepochybne iných podmienkach ako momentálni juniorskí majstri sveta. Napriek tomu vraví, že lepšia letná príprava pre profesionálneho hráča ľadového hokeja neexistuje.

„Povrch je iný, ale podstata je stále rovnaká. Je to perfektný šport pre hokejistu a podľa mňa nie je lepší doplnok ako hokejbal. V lete je to fantastická príprava,“ vraví Rastislav Pavlikovský.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.