Azda najlepší turnaj na Slovensku, preto sa na Stümpel Cup teším, vraví Zvolenčan Polc


By Pavol Jašo - Posted on 04 júl 2011

Zvolenský brankár Patrik Polc priniesol svoj tím opäť až do finále Stümpel Cupu. Stal sa najlepším gólmanom podujatia.

Na jednom z najstarších turnajov na Slovensku Stümpel Cup každoročne vyniknú kvality stredoslovenského mužstva OHL Zvolen. Inak to nebolo ani tento rok. Zvolen postúpil až do finále, kde jeho šance na obhajobu zlikvidoval usporiadateľský tím v pomere 2:1. Jedným z najzaslúžilejších členov zvolenského výberu bol bez pochýb brankár Patrik Polc.

"Je to super turnaj. Každý rok sa sem teším a som rád, že každý rok sa nám podarilo priniesť domov pohár," povedal pre TOPhbl.sk zvolenský gólman a pokračoval: "Sme tu za sebou už tretí rok. Prvý raz sme skončili druhí, naposledy sme vyhrali a tento rok sme opäť neboli ďaleko od celkového triumfu. Je to najlepší turnaj na Slovensku. Vždy sa naň tešíme a pripravujeme sa, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok," nešetril slovami chvály.

Každoročne sa na nitrianskom podujatí stretne mnoho známych tvárí. Nechýba zakladateľ podujatia, ale ani hráči ako Mezei, Chovan, Slovák, Kašša, Toth a mnoho iných hokejistov i hokejbalistov.

"S Mišom Chovanom  sa poznám už veľmi dlho, hrávali sme spolu za HKm Zvolen, takže poznáme sa z hokeja. Tak isto aj ostatní chlapi, lebo sú to väčšinou bývalí hokejisti alebo súčasní. Hrá sa mi s nimi veľmi dobre, lebo sú to vlastne dve mužstvá, ktoré hrali finále mestskej ligy vo Zvolene. A čo sa týka reprezentantov, tak tých poznám tiež lebo som chytával slovenskú extraligu v hokeji," nezľakol sa súperov Polc.

Zvolenský výber chodí na turnaj do Nitry rok čo rok. Vie teda porovnať kvality jednotlivých ročníkov.

"Myslím si, že kvalita z roka na rok stúpa. Je to aj preto, že sem chodí čoraz viac zvučných mien z oblasti hokeja. Niektorí hráči dokonca aj z Čiech alo Olesz alebo vlani Jaro Halák. Organizácia je skvelá, páči sa mi aj umelá plocha. Hoci v hale je niekedy tak teplo, že sa mi ako brankárovi nedá dýchať," zhodnotil zvolenský ochranca svätyne.

Pre hokejbalistov z celého Slovenska je zaujímavou skúsenosťou zmerať si sily s reprezentantmi. Kto vie ako by uspel napríklad taký stredoslovenský tím na šampionáte.

"Majstrovstvá sveta som sledoval. Všetko bolo skvelé, mrzí ma iba, že nám nevyšiel práve súboj s Českom. Bol som kontrétne na zápas s USA a bol som sklamaný z hry Ameriky. Myslím si, že sme mali na finále, lebo Česko od nás lepšie nebolo. Bez gólov sa však nevyhráva," vie brankár Patrik Polc.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 7 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.