LIVE: Sledujte spolu s nami priebeh piateho hracieho dňa na svetovom šampionáte v Košiciach (utorok).

Súboje v základných skupinách sú minulosťou. Slováci vo svojom záverečnom vystúpení v skupine A podľahli Česku po veľkom boji1:2, pričom oba presné zásahy súpera padli ešte v úvodných ôsmich minútach.

Slováci dokázali kontrovať z hokejky Martinusíka v 37. minúte, ale bolo to málo a vyrovnanie ani napriek záverečnej snahe neprišlo. Najlepším hráčom slovenského výberu bol vyhlásený útočník Skalice Jaroslav Martinusík.

Tento výsledok znamená, že Slovensko skončilo na druhej priečke v základnej skupine a vo štvrťfinále sa stretne s tretím Talianskom v skupine B. Čechov čaká štvrté Haiti.

Darilo sa slovenským ženám, ktoré v boji s Češkami uspeli a živia nádej na finále. Češky, naopak, titul neobhája a pokiaľ porazia Veľkú Britániu, budú bojovať iba o bronz.

Výsledok súboja muži:

Slovensko 1:2(0:2,0:,1:0) Česko

Góly:  37. Martinusík (Rampáček, Salajka) – 5. Kubeš (Bílý), 8. Filip (Král, Bílý)

Domáci: Polc (Buliš, Bolibruch) – Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka – P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, L. Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, J. Rufati, Teplický, Vozár, Piják

Hostia: Šimara (Stárek) – Hrabár, Chyba, Pospíšil, Kudela, Filip, Havlík, Markytán – Fraňo, Kruček, Zvonek – Štěpáník, Šlehofer, Hnízdil – Kubeš, Bílý, Král – Wróbel, Pala, Danko

Výsledok súboja - ženy:

Slovensko 2:1 (0:0, 2:0, 0:1) Česko

Góly: 19. Nemčeková (Šimnová), 30. Veličková (Nemčeková, Šimnová) – 42. Křížová (Seroiszková, Ledlová)

Domáci: Tabačková – Gáborčíková, Pravlíková, Turscányová, Štrbáková, Žitňanská, Dzurinová, Šulíková, Záborská – Staroňová, Veličková Rašková, Kolcunová – Vršková, Hájniková, Záňová – Dobošová, Suráková, Pacová – Nemčeková, Šimnová, Leskovjanská – Gauríková, Kochanová

Hostia: Zechovská – Seroiszková, Herzigová, Radová, Němcová, Martinů, Držmíšková, Zedníková, Rejlová – Horálková, Kaltounková, Manhartová – Kubínová, Patočková, Ledlová – Kvasničková, Přibylová, Škorpíková – Křížová, Palová, Halbrštátová

Rozhodovali: Armitstead, Dziwenka