Extraligu si zahrá v novom roku Trenčín a Košice, Třinec prehral obe stretnutia

By TOPhbl.sk - Posted on 24 jún 2017

Nové dva tímy v extralige seniorov sú už známe. Košice a Trenčín si poradili s českým účastníkom baráže, Třinec tak v slovenskej najvyššej súťaži hrať nebude.

V sobotu bojovali tri tímy o účasť v novom ročníku HEL extraligy, ktorý sa bude hrať so štrnástimi účastníkmi. Čierny Peter tak zostal v rukách jediného účastníka baráže.

Na úvod si výbornú pozíciu vybojoval Trenčín, ktorý pokoril český Třinec 3:2. O všetkom rozhodol gól Fila v záverečnom dejstve. V druhom stretnutí Třinec dlho držal krok so súperom s Košíc, a to aj napriek skutočnosti, že východniari si hneď v úvode vybojovali vedenie 3:1 (v siedmej minúte). Po druhom dejstve však bol stav na svetelnej tabuli 4:6 a nič nenasvedčovalo tomu, že Česi zložia zbrane. V záverečnej tretine ale Košice jednoznačne predčili svojho súpera, nastrieľali mu štyri góly a tretie stretnutie dňa sa tak ani nemuselo hrať.

Stretnutie HBC Košice – Slovenský orol Trenčín sa na základe, že postupujúci boli stanovení po odohratí dvoch zápasov, nehralo. Do Hokejbalovej Extra Ligy mužov 2017/18 sa kvalifikovali družstvá HBC Košice a Slovenský orol Trenčín.

Výsledky barážových stretnutí (postupujú dva z troch tímov) - 24. júna 2017:

24.06.2017 09:30 Slovenský orol Trenčín 3:2
(0:0,2:2,1:0)
HBC Enviform Třinec

Góly: Špankovič, Balga, Filo – Ružička, Klimek

Domáci: Beňo - Gašparovič Ja., Spankovič, Dodonka, Gašparovič Ju., Balga, Hudec, Orolin, Štuller, Ďuriš, Barón, Filo, Matejka, Ďurek, Čerešňák

Hostia: Gabriel (Kukuczka) - Chowaniec, Mišun, Podešva, Zoubek, Sikora, Klimek, Holeksa, Habčák, Marosz, Cieslar, Ružička, Filipiec

Rozhodovali: Kralovič - Slezák

24.06.2017 13:30 HBC Enviform Třinec 4:10
(2:3,2:3,0:4)
HBC Košice

Góly: Ružička 3, Zoubek – Markuš 4, Vaško 2, Franc, M. Horváth, Nagy, Pivarník

Domáci: Gabriel (Kukuczka) - Chowaniec, Mišun, Podešva, Zoubek, Sikora, Klimek, Holeksa, Habčák, Marosz, Cieslar, Ružička, Filipiec

Hostia: Fedor (Žigmondy) - Franc, Študenc, Horváth, Nagy, Vrábeľ, Slimák, Jašek, Vaško, Markuš, Pivarník, Veresš, Fečko, Gaži, Michalčin, Dogas

Rozhodovali: Kralovič - Pikula

24.06.2017 17:30 HBC Košice nehralo sa Slovenský orol Trenčín