Jokerit si poradil s Martinom, Kežmarok šokoval Nitru na jej pôde. Skalica deklasovala Kometu Vrútky. Prinášame vám pohľad na výsledky sobotňajších stretnutí extraligy seniorov.

Predposledné kolo extraligy seniorov nesklamalo a opäť ukázalo, aká vie byť naša najvyššia súťaž nevyspytateľná. Majster z Nitry privítal na svojej pôde Kežmarok, ktorý vysoko predčil v aktivite, nie však v efektivite. Tridsaťpäť striel domácich skončilo na pozorne chytajúcom gólmanovi hostí. Napokon rozhodovali presilové hry a ich využitie. Pätnásť sekúnd pred koncom prvej tretiny sa hostia ujali vedenia práve počas vylúčenia Cajchana. V druhej časti sa domáci snažili rýchlo vyrovnať, ale nepodarilo sa im to. Práve naopak, Oravec ukázal opäť kúsok zo svojho hokejbalového umenia a poslal Mimisolar do dvojgólového vedenia. Majster následne premrhal ponúknuté presilovky, no ranou Kollára po práci Eckera s Bacovským sa napokon dočkal zníženia. To však bolo málo, pretože Kežmarčania dokázali udrieť i po tretí raz a priklonili misky váh na svoju stranu. Záverečný technický gól pri posunutí bránky v hre bez brankára pre hostí bol už iba čerešničkou na torte.

Riadnu prestrelku zažili hráči Jokeritu, ktorí si nevedeli rady s Martinom počas dvoch tretín. Gólové hody Kováča, Božíka i Hazuchu bavili divákov, ale o poznanie menej sa museli páčiť trénerom. Za dve tretiny padlo šesť gólov a o víťazovi vôbec nebolo rozhodnuté. Domáci ale chceli viac, pretože mali aj väčšiu motiváciu. V päťgólovej záverečnej tretine napokon súpera pretlačili a doma zostali všetky body.

Bez akejkoľvek šance na úspech bola Kometa pri svojom ťažení na Záhorí. Skaličania už neraz v tejto sezóne potvrdili, že ich ihrisko je ich pevnosťou a netreba sa nádejať o dobrom výsledku. Opäť to platilo do bodky. Iba prvá časť hry sa niesla vo vyrovnanom duchu. Nasledovala ale kanonáda a jednoznačný výsledok 6:1. Rozhodnuté pritom bolo už po dvoch tretinách za stavu 4:1.

Nejako podobne to vyzeralo aj v Považskej Bystrici, ktorá privítala Ružinov. Bratislavčania v zúfalej snahe priblížiť si play-off potrebovali zvíťaziť. Ich výkon ale nebol hodný ani bodu. Po prvom dejstve bolo všetko otvorené. Jediná rana Pijaka neznamenala zlom. Ten ale prišiel v druhej tretine. Ďalšie tri presné zásahy a pritom i množstvo zahodených príležitostí domáceho tímu. Ružinov kontroval iba ranou Poláka, a tak bolo vymaľované aj v tomto súboji. Považania sa ale dlho netešili, pretože potom prišla informácia zo Svidníka.

Tam to bola pravá hokejbalová dráma. Na východe totiž Novozámčania bojovali o prepotrebné body v snahe vyhnúť sa poslednej priečke. Ak by zaváhali, Double Team by im odskočil na priepastných päť bodov. Všetko dlho nasvedčovalo tomu, že Lion dovedie úspešne stretnutie do zdarného konca. Viedol prakticky celý čas. O dva, aj o tri góly. V záverečnej časti ale prišiel uragán zo strany hosti. Štyri rany za sebou. Domácim nepomohlo ani prerušenie hry time-outom. Zrazu bolo vymaľované a nebolo treba na rozlúštenie ani predlžovanie. Vskutku obdivuhodné obživnutie nováčika, ktorý je opäť od Považskej Bystrice na rozdiel dvoch bodov a v nedeľu ho čaká extra dôležitá dohrávka s Ružinovom.

6:7 (4:2,2:1,0:4)

Góly: Oščipovský, Mitra, Kostyšák, Findura, Vook, Raschman – Štumpf 3, S. Saliji 2, Viszkocsil, Uhnák