Superpohár opäť v rukách Nitranov, Kladno zlomili v treťom dejstve

By TOPhbl.sk - Posted on 25 október 2014

DOPLNENÉ: Prinášame vám priebežne aktualizovaný pohľad na priebeh súboja o Superpohár medzi Kladnom a Nitrou.

V Kladne sa v sobotu o 18:00 rozpútala tretia bitka o Česko-Slovenský Superpohár. Po dvoch bojoch s Vlašimom v ňom Slovákov opäť zastupovali Nitrania, ktorí zároveň obhajovali vlaňajší triumf.

Prvé dejstvo sa nieslo vo vyrovnanom duchu. Najväčšiu príležitosť spálil v 12. min Ladiver po skončení presilovej hry hostí, keď sa dostal do úniku, po ktorom napálil loptičku tesne vedľa bránky Kladna.

Druhá tretina bola na góly omnoho bohatšia. Skóre otvorili hostia už v 17. min zásluhou Káčera. Napriek lapsusu časomiery sa nitriansky bek osamostatnil pred Jirotkom a nezaváhal. Loptičku poslal ponad ležiaceho brankára súpera. Vyrovnanie prišlo o desať minút neskôr zaslúhou Schnaubelta. Ten Petríka prestrelil z ľavého kruhu pomedzi betóny. Netrvalo dlho a domáci sa dostali i do vedenia. V 28. min Kudela vysunul nabiehajúceho Pospíšila a ten prízemnou ranou nedal Petríkovi po druhý raz šancu na úspešný zákrok. Vyrovnanie ale nenechalo dlho na seba čakať. V závere druhého dejstva Hrivnák využil chybu obrany súpera a po jednoduchej kľučke zakončoval ponad lapačku gólmana Kladna.

V treťom dejstve sa hostia dostali do viacerých zaujímavých streleckých pozícií, ale ujala sa až šanca Throna päť minút pred koncom riadneho hracieho času. Skúsený útočník spolupracoval s Maxinom a po obrovskej chybe domácej obrany poslal "rytierov" do vedenia, ktoré už vyzeralo ako definitívne. Tak sa aj stalo. V samom závere už iba do prázdnej bránky upravil stav stretnutia na konečných 2:4 Roman Bujdák.

Česko - Slovenský Superpohár seniorov:

HBC Alpiq Kladno 2:4 (0:0,2:2,0:2) Hbk Nitrianski Rytieri

Góly: 26. Schnaubelt (M. Hnízdil), 28. Pospíšil (Kudela) – 17. Káčer, 30. Hrivnák (Cebo, Martiška), 41. Thron (Maxin), 45. Bujdák

Kladno: Jirotka (Hájek) – Čermák, Dědič, M. Hnízdil, Izaj, Jelínek, Kudela, Pospíšil, M. Soukup, R. Soukup – D. Hnízdil, Kohout, Martykán, Nosek, Ogurčák, Pražák, Příhoda, Schnaubelt, Šícha, Špaček, Šrámek, Štastný, Štěpánik, Vondrák HBK Nitrianski

Nitra: Petrik (Ch. Thron) – Titka, Bujdák, Káčer, Martiška, Javorčík, Tary, Balaška, Cajchan – Ladvier, Beniač, Hrivnák, Ecker, Mach, König, B. Thron, Cebo, Ščasný, Čičo, Myjavec, Kollár, Maxin, Kučerka

Rozhodovali: Královič (SVK), Boháček (CZE)