Zimnú pauzu si pätica slovenských mužstiev ozvlášti v európskej konkurencii


By TOPhbl.sk - Posted on 12 január 2019

V Martine sa bude konať zaujímavý kvalifikačný turnaj. Nový zväz na slovenskej scéne plánuje spustenie Európskej hokejbalovej ligy.

Slovenská hokejbalová scéna má nového aktéra. Je ním nový zväz s názvom Slovenský zväz hokeja s loptičkou (SZHL), za ktorým stojí partia ľudí okolo Andreja Augustína a Lenky Slanej. Prvým projektom tohto subjektu bude spolupráca s Českou hokejbalovou federáciou pri príprave prvého ročníka Európskej ligy.

Tá sa bude konať v januári a februári roka 2019, a to za účasti 12 tímov z Česka, Slovenska a Fínska. Prvé dva kvalifikačné turnaje sa odohrajú v českom Moste (19. - 20. 1.) za účasti štyroch českých družstiev a o týždeň neskôr na Slovensku v Martine v termíne 25. a 26. 1.

Martinský kvalifikačný turnaj bude zároveň Slovenským pohárom v hokeji s loptičkou, ktorý SZHL plánuje pripravovať aj smerom do budúcnosti. Európska liga následne vyvrcholí záverečným turnajom „final four“ v českom Moste, a to v termíne 9. a 10. februára. Miestenku na tento súboj si zabezpečia štyri najlepšie kolektívy z predchádzajúcich turnajov.

Mužstvá, ktoré by sa mali predstaviť na European Ballhockey League: SK Kladno, HC Most, výber Moravy, Northwind, Enviform Třinec (všetko ČR), LG Bratislava, Jokerit Petržalka, Protef Pov.Bystrica, ŠKB Martin, Kežmarok (všetko SR) a McBeast Hämeenlinna (Fínsko).

„Kedže obdobie januára je hluchým obdobím v tomto odvetví, tak sme s českou stranou hľadali projekt, ktorý by tento čas trochu oživil. Nehovoriac o tom, že už dlhší čas sme sa rozprávali o možnosti vzájomnej spolupráce, a tak vznikol projekt Európskej Hokejbalovej Ligy. Začíname s družstvami z troch krajín a hrať budeme turnajovým spôsobom.Lákadlom je účasť fínskeho družstva Hämeenlinna, ktorý je súčasťou Škandinávskej hokejbalovej tour a ich podujatia sa zúčastňujú aj bývalí hráči NHL. O náš nový projekt prejavili záujem aj viacerí partneri, i televizie.Všetky zápasy bude vysielať naživo tvcom.cz a partnerom Final four bude aj česká O2 TV. Pozeráme sa už aj smerom do budúcnosti a do projektu by sa radi pripojili aj kluby zo Švajčiarska, či Rakúska, prípadne iných krajín,“ povedal spoluautor projektu Andrej Augustín.

Bližšie informácie prinesieme čoskoro.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.