Vzdali sa obhajoby titulu len kvôli účasti v NHbL


By Ján Ivančík - Posted on 06 február 2010

"Očakávame kvalitnú hru, plynúcu z oficiálnych pravidiel," vyslovil sa pre fhbl.sk vedúci zlatomoraveckého účastníka Nitrianskej hokejbalovej ligy Jozef Opálený.

Pred takmer dvoma rokmi sa mužstvo Routiners prihlásilo do Vrábelskej hokejbalovej ligy. Do súťaže vtedy vstupovali s najvyššími cieľmi a skutočne ich dokázali naplniť. V druhej sezóne ich pôsobenia sa črtala možnosť obhajoby titulu, no napriek tomu ligu opustili. Rozhodli sa hrávať v Nitre a veria, že svoje rozhodnutie neoľutujú.

"Na jednej strane nebolo rozhodovanie o ukončení sezóny vo Vrábľoch  v polovici ročníka jednoduché. Zvažovali sme všetky pre a proti," povedal pre náš portál vedúci mužstva zo Zlatých Moraviec Jozef Opálený a pokračoval: "Nakoniec sme však museli vziať do úvahy hlavne časovú náročnosť, keďže niektorí hráči hrávajú súťažne aj volejbal. Bolo by dosť obtiažne všetko skĺbiť."

Strata boja o titul mrzí, no zvedavosť zvíťazila

Či Routiners mali, alebo nemali dostatočnú silu na obhajobu vrábeľského prvenstva sa už nedozvieme. Črtá sa však zaujímavá konfrontácia nitrianskeho a zlatomoraveckého hokejbalu.

"Samozrejme, že by sme radi obhájili titul vo VHbL, ale keď prišla príležitosť prihlásiť sa do novovznikajúcej súťaže NHBL, rozhodli sme sa skúsiť to," nechal sa počuť Opálený.

Od novej ligy si teda mužstvo "s veľkým R" sľubuje veľa. Nikto by nechcel opustiť triumf v lige kvôli ničomu. "Očakávame hokejbal podľa oficiálnych pravidiel SHBÚ, oficiálnu loptičku a z toho plynúcu úroveň hry. Samozrejme aj vysokú kvalitu súperov," dúfa popredný muž tímu zo Zlatých Moraviec.

Pozície netipujú, chcú kvalitný hokejbal      

Zlatomoravecké mužstvo pred novým ročníkom veľké oči nemá. Ako každý, kto vstupuje do nových vôd radšej volia opatrnosť pred silnými rečami. "Veríme, že sa v novej súťaži uchytíme," povedal Jozef Opálený a dodal: "Ťažko hovoriť o umiestnení, vzhľadom na to, že súperov nepoznáme. Verím však, že odohráme dobré zápasy."

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.