Využité presilové hry doviedli Ružinov do finále, Skalica do boja o bronz

By Ján Ivančík - Posted on 25 apríl 2011

Ružinov na domácom ihrisku nedal pochýb o svojom postupe.

Skalica cestovala do Bratislavy s malou dušičkou. Domáci Ružinovčania mali sériu rozbehnutú najlepšie ako sa len dalo. Na Záhorí zvíťazili v oboch stretnutiach a na svojom ihrisku mohli hrať s veľkou pohodou. Naopak HBK 87 mal nôž na krku.

Do úvodnej časti hry vstúpil lepšie Ružinov. Už v šiestej minúte hry potrestal vylúčenie Daniela domáci Behúl. Asistencie si pripísali Radoslav Kováč a Ján Rímsky. Reebok hral mimoriadne disciplinovane. Vyhýbal sa zbytočným faulom, o čom svedčí aj fakt, že na trestnú lavicu putoval za celý duel iba jeden Bratislavčan. Záhoráci, naopak, pykali za vylúčenie aj druhý raz. V záverečnej minúte prvej tretiny putoval na trestnú lavicu Bolebruch za hru vysokou hokejkou. Za šesť sekúnd jeho trest potrestal Danko po nahrávkach Poláka a Cvika.

Do druhej tretiny nastupovali hokejbalisti za stavu 2:0 pre domácich. V dvadsiatejprvej minúte hrala Skalica presilovú hru, Križanovo vylúčenie však hostia nevyužili. Iná situácia nastala v dvadsiatejdeviatej minúte zápasu. Válek si odsedel trest za hákovanie, avšak na lavici "hanby" nesedel dlho. Ružinov opäť využil početnú výhodu po pár sekundách.

V tretej tretine mali domáci trojgólový náskok a boli ani nie krok od finále. V tridsiatejsiedmej minúte putoval na trestnú lavicu opäť Válek. Jeho faul však tento raz potrestaný nebol. Gól však prišiel asi minútu po tom, čo opustil trestnú lavicu. Ružinov viedol pred záverom jasne 4:0 zásluhou Vargu. V závere stretnutia sa hosťou podarilo aspoň upraviť stav stretnutia. V 43.minúte skóroval Vaškovič a stanovil tak stav na konečných 4:1. Ružinov teda v najkratšom možnom čase postúpil do finále, kde sa stretne s Nitrou.

Reebok Ružinov BA 4:1 (2:0,1:0,1:1) HBK 87 Skalica

Góly: Behúl, Danko, Polák, M.Varga – Vaškovič
Na zápasy: 3:0
- Ružinov postúpil do finále

Vylúčenia: 1-4

Ružinov: Blahut, Šurek, Zelenák, Kovalík, Vannay, Danko, Kováč, L. Kováč, Varga, Cvik, Somolányi, Butowski, Polák, Behúl, Ligás, Križan, Rímsky, Šimora, Bobek, Andris
Skalica: Válek, Macháček, Bolebruch, Krajsa, Vadík, Martinusík, Brdečka, Jablonický, Komenda, Kolínek, Sofka, Zelenka, Daniel, Liščák, Vaškovič, Sobol, Babiar