Vrcholom zvolenského otvorenia bol súboj Bukovinky s hokejistami


By joziva - Posted on 04 jún 2015

FOTO: Hokejbal vo Zvolene zažíva renesanciu, od septembra by nemala chýbať mestská liga.

Výstavba nových hokejbalových ihrísk na území celého Slovenska utešene pokračuje. Svoj novučičký stánok už majú aj hokejbalisti zo Zvolena. Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo v pondelok, na Deň detí so zaujímavým programom. Vrcholom dňa bol nepochybne súboj medzi hokejistami HKm Zvolen a tímom Bukovinky Zvolen, v drese ktorej sa predstavili sponzori a všetky osobnosti, ktoré sa pričinili o výstavbu ihriska.

„Rozpočet sa nám nakoniec trochu navýšil, vyšlo to však do 50 000 eur,“ povedal pre zvolen24.sk Ján Blazsek a pokračoval, „Ako chodili stroje, tak sa asfalt pohol a museli sme to celé presypať.“

Na ihrisko prispelo sumou 16 000 eur aj mesto Zvolen spoločne so základnou školou J. Alexyho. Zvyšok zohnali Ján Blazsek a Jaroslav Marko od sponzorov.

Zvolenčania nebudú mať o využitie ihriska núdzu. Nachádza sa na frekventovanom mieste, kde si vedia nájsť cestu ľudia, využívať ho môžu deti i dospelí. V pláne sú športové triedy, extraligy vo všetkých kategóriách i mestská súťaž.

„V dopoludňajších hodinách bude ihrisko využívať škola, poobede hokejbalisti na tréningy. Ihrisko bude otvorené aj pre verejnosť. Musí to mať systém, bude sa to strážiť a prenajímať. Peniaze z prenájmu budú použité do opráv a podobne. Od septembra chceme, aby sa tu už začala hrávať zvolenská hokejbalová liga. Ak nám ľudia dovolia,“ so smiechom poznamenal Ján Blazsek.

Zostava „HKM“ na otvorení zvolenského ihriska: Patrik Polc (v sezóne 2014/2015 chytal za ASC Corona Brašov), Andrej Podkonický, Lukáš Jurík, Michal Juraško, Tomáš Škvaridlo, Michal Chovan, Radovan Puliš (všetci HKM Zvolen), Jaroslav Obšut (ASC Corona Brašov).

 

 

Foto: facebook HKM Zvolen

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.