Vrútky pripravili Martin o neporaziteľnosť

By TOPhbl.sk - Posted on 26 september 2011

Martin pokračuje v sérii s bodovým zápisom, viac radosti ale pre Vrútky.

V tradičnom šlágri privítal Martin súpera z Vrútok. Do piateho kola nosili hráči Izoglobalu prívlatok neporazení. Piatym kolom sa to však malo zmeniť.

Súboj sa niesol vo vyrovnanom duchu. Na výkone domácich sa podpísali i absencie opôr ako Chlebec, Zezula alebo Jakubský. Spočiatku boli lepším tímom hostia, ktorých rýchlosť a dynamika na súpera platili. Na úvodný gól sa však natrápiť nemuseli. Po Kováčovej strele z prvej si vyrazenú loptičku nešťastne kopol do siete dobiehajúci Ličko. Druhý presný zásah hostí onedlho pridal Štedan a hostia mali partiu výborne rozohratú. Dvojgólové manko však nakoplo domácich, ktorí najprv korigovali stav Fordrekom a šesť sekúnd pred záverom prvej časti vyrovnal po hrubej chybe hosťujúcej obrane Silvester.

Druhé dejstvo prinieslo veľa bojovnosti, ale súboje často šli až za hranicu povoleného. Vylučovalo sa teda vo veľkom množstve na oboch stranách. Do prestávky sa podarilo na 3:2 skórovať Ličkovi. Vrútky zo svojich presilových hier nevyužili ani jednu, naopak na trestnú lavicu putoval Štefan a za ním Dej, ktorý dostal i trest 5 + DKZ za napadnutie rozhodcu. Ponúknuté Martin využil a do šatní sa šlo za stavu 4:2 pre domáci tím.

V záverečnej tretine začali hostia veľkým náporom. Za Martin už nenastupoval nádejný kanonier Bielený pre zdravotné problémy. Hostia najprv korigovali gólom Hlaváča na 3:4 a v závere Čavajda vyrovnal na 4:4. Duel sa presunul do samostatných nájazdov, ktoré napokon pre hostí rozhodol Čavajda. Maritn tak po piatich kolách prišiel o neporaziteľnosť, no ešte ani z jedného súboja neodchádzal bez bodu.

ŠKB Izoglobal Martin 4:5 sn (2:2,2:0,0:2-0:1) HBK Kometa Vrútky

Góly: Fodrek, Silvester, D. Ličko, Kollár – J. Kováč, Štefan, Hlaváč, Čavajda, rozh. nájazd Čavajda

vylúčenia na 2 min: 9:9, navyše Wagner 10 min – Dej 10 min, 5+DKZ