Čechov sme v Plzni neporazili ani na druhý pokus, prehrali sme po nájazdoch

By Michal Runák - Posted on 27 január 2013

Slováci nepokorili českú reprezentáciu ani na druhý pokus, naši susedia bez zaváhania získali prvú priečku. Tretie miesto pre domácu Plzeň.

Česká republika 5:4sn (1:0,2:4,1:0-1:0) Slovensko

Góly a asistencie:  13. Lux (Hudeček), 26. Hnízdil (Wróbel, Růžička), 30. Kudela (Růžička, Hudeček), 44. Wróbel (Příhoda), rozhodujúci sam. nájazd: Kruček - 16. Hrivnák, 17. Šlachtič (Minárik, Ladiver), 27. Beniač (Behúl, Ladiver), 28. Oravec (Martinusík, Doskočil)

Zostavy:

Česká republika: Heczko (Jirotka) - Příhoda, Dědič, Tyburec, Pospíšil, Kudela, Růžička, Juráček, Blažek - Bacovský, Krtička, Bílý - O. Kejř, Kruček, Roušal - D. Hnízdil, Průcha, Wróbel - Hudeček, Plzák, Lux.

Slovensko: Bratina (Mišovec) - Minárik, Bujdák, Titka, Haring, Hraško, Porupčan, Šlachtič, Doskočil - Kašša, Hrivnák, Kučerka, Beniač, Maděra, Ladiver, Kollár, Rímský, Behúl, Oravec, Teplický, Lihan, Šibík, Martinusík.

Rozhodcovia: Kettner, Záhora (obaja CZE)

Naši, poučení z prvého vzájomného zápasu, začali oveľa lepšie. Už po 32. sekundách sa v náznaku šance ocitol Kučerka, následne skúšal Heczkovu pozornosť Kašša. O pár chvíľ na to sa na českého gólmana rútil Ladiver, gólman však jeho úmysel vystihol. Náš tlak pokračoval aj v ďaľšom striedaní a opäť bol sám pred Heczkom ďaľší slovenský útočník, tentokrát Rímsky, viedol si však rovnako. Po troch minútach zostával český výber aj naďalej bez strely na bránu, my sme si agresívnym napádaním a pohybom vytvárali aj naďalej prevahu. Bratina zasahoval až v čase 4:33 po nahodení od červenej čiary. Z následného buly už musel riešiť oveľa nebezbečnejšiu strelu Juráčka. Na druhej strane Bujdák takmer prekvapil Heczka nahadzovanou strelou od červenej. Naša hra sa od prvej tretiny z prvého vzájomného zápasu rapídne líšila, stále sme boli lepším tímom a na sklonku desiatej minúty dostal do pozoru české obranu Beniač. Gólovo sa nám však napriek tlaku stále nedarilo presadiť. Nepodarilo sa to ani po peknom rýchlom protiútoku prvej formácie, ktorý zakončoval Titka. Sila českého tímu a ich schopnosť trestať každú chybu sa ukázala dve a pol minúty pred koncom tretiny. Šlachtič zle vyhodil loptičku popri mantineli, Česi sa jej zmocnili a Lux ju popod nohy obrancu a následne aj Bratinu poslal do bránky. Do šatní sa tak išlo nezaslúžene za stavu 0:1 v náš neprospech.
Začiatok ďaľšieho dejstva znamenal konečne radosť na našej strane. Po 53. sekundách našiel konečne recept na Heczka Hrivnák a bolo vyrované. Hlásateľ ani nestihol zahlásiť strelca úvodného gólu a zborový výkrik radosti z našej striedačky znel opäť. Už po desiatich sekundách po Hrivnákovi sa trafil Šlachtič a dal zápasu zaslúžený gólový rezultát. Náš náskok sme mohli zvýšiť po necelých štyroch minútach, Ladiver  však bol pri loptičke neskôr ako gólman Heczko, ten však loptičku prikryl ďaleko pred svojou bránou a musel byť potrestaný za zdržiavanie hry. V presilovke sme však boli bezzubí a jedinú strelu v nej vyslal spolu s návratom potrestaného hráča domácich Rímsky. V polovici zápasu si však na našu radosť Česi nedokázali vytvoriť žiaden súvislý tlak, hru sme mali aj naďalej pod kontrolou. Česi však vyrovnali z nenápadnej akcie, keď sa do strely oprel Nýdl a Bratina bol bez šance. Štyri minúty pred koncom druhej tretiny podrazil Hrivnáka Juráček a my sme tak mali možnosť hrať presilovku. Ladiverova formácia ju zahrala výborne a na dvakrát sa presadil Beniač. Aj ďaľšia naša odpoveď na vlastný predošlý gól bola rýchla. Po necelej minúte sme sa tešili po štvrtýkrát, keď sa pred bránkoviskom najlepšie zorientoval Oravec. Česi potom hrali až do konca tretiny o jedného muža navyše, keď sa snažili potrestať faul Hrivnáka a útočník Nitry na náš smútok sedel na lavici hanby iba minútu a štyridsať šesť sekúnd. Bratinu od modrej prestrelil Kudela a dal Čechom nádej do poslednej časti.
Tú však pridusil už po 22. sekundách faul domácich, po ktorom ostal Kučerka s bolestivou grimasou chvíľku ležať.  Faul domácich sme ale potrestať nedokázali. Naďalej nám však sedela hra 5 na 5, v ktorej sme dnes jednoznačne Čechov predčili. Sekundy ubiehali a Česi boli čoraz nervóznejší, čo samozrejme našim iba vyhovovalo. Na konci šiestej minúty využila svoje prednosti skalická raketa Martinusík a jeho nahrávka volala po góle, no ani Kollár ani vzápätí Oravec nemierili presne. Krátko na to Beniač vzduchom poslal do brejku Ladivera, ten jeho nahrávku rovnako zo vzduchu skúšal sklepnúť za gólmana domácich, no pri Heczkovi stálo šťastie. Do konca tretej tretiny zostávalo posledných šesť minút a aktuálny majster sveta sa pomaly nadychoval k záverečnému náporu. Ten umocnil náš nešťastný faul, keď Ladiver nechtiac vysokou hokejkou trafil svojho spoluhráča. Keď si k Ladiverovi po 36. sekundách išiel sadnúť aj Kašša, vyzeralo to s nami ozaj zle. Bratina však svoju rolu zvládol a dôležitými zákrokmi zápasu nasmerovával slovenský tím za víťazstvom.  Česi však zapli a v posledných minútach útočili na vyrovnanie. Podarilo sa im to v power play necelé dve minúty pred koncom  a o víťazovi turnaja rozhodovali nájazdy. Z našej strany nebol úspešný nikto a keďže Čechom sa podarilo Bratinu v jednom prípade prekabátiť, mohli sa tak radovať z víťazstva na Pilsner Challenge 2013.

Rostislav Kürfürst, asistent trénera ČR: "Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas vzhľadom k výsledku. Slovensko vstúpilo do zápasu aktívnejšie, v druhej tretine sme vyrovnali hru i keď sme možno ťahali o nejaký kúsok za kratší koniec. V závere sa nám podarilo vyrovnať, takže remíza je v tomto smere zaslúžená. Nájazdy sú už hop, alebo trop."

Aurel Nauš, asistent trénera SR: "Do zápasu sme vstúpili s inou taktikou oproti prvému zápasu, najmä sme sa vyvarovali chýb. Bolo cítiť veľké nadšenie a chcenie, chlapcov sme museli tlmiť v ich eufórii. V závere nám možno dochádzali sily, ale toto mužstvo potvrdilo svoju silu a ukázalo nám, že cesta, ktorou sme sa rozhodli ísť je dobrá."

Súboj o tretie miesto:

Švajčiarsko 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)  HBC Plzeň

Góly a asistencie: 14. Hofmeister (Benedikt, Peroutka), 15. Forejt (Valenta, Šiman), 44. Liška (Regner) - 15. Melliger (Meier), 42. Metroz (Henzi)

Zostavy:

HBC Plzeň: Marek – Slanec, Edl, J. Benedikt, Hofmeister, Peroutka, Frajdl, Vodrážka, Valenta – O. Benedikt, Krásný, Regner – Pejchar, Liška, Gřonka – Šiman, J. Kejř, Malík – Forejt, Majer, Beránek

Švajčiarsko: Weber (30. P. Melliger) - Bossard, Döbeli, Fuchs, R. Melliger, Ramseier, Robert, Wittewer, Beiersdörfer, Strähler - Aegerter, Henzl, Stücki, Wismer, Kiener, Meier, Faina, Métroz, Renfer, Tschantz, Röthlichsberger, Schildknecht, Sterchi.

Rozhodcovia: Michailidis, Kokoška (obaja CZE)

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (12 votes)