By fhbl.sk - Posted on 16 október 2010

Nevídané! Skalica nie len že zostáva prekvapením sezóny, ale ešte zvýšila svoju efektnosť i efektivitu. Profis Sharks skrátka nemal šancu.

Kde sú skvelé výkony Sharks z úvodu ligy? Asi tak nejak sa mohli pýtať diváci prítomní na meraní síl Sharks so Záhorákmi. Skalica sa po siedmom kole prebojovala medzi top štyri mužstvá. Ak na stretnutie nastupovali s cieľom neopustiť lukratívnu spoločnosť, podarilo sa im vybojovať si priebežné druhé miesto.

Po prvom dejstve viedli hostia rozdielom jedného gólu. Druhá tretina priniesla dri gólové zápisy a ani po nej nemuseli domáci hádzať flintu do žita. Dvojgólové manko 1:3 bolo relatívne ľahko zmazateľné. To by však nesmela prísť záverečná časť. V nej Skalica roznosila svojho súpera rozdielom nie iba jednej triedy v gólovom pomere 0:6. Aj za to však môže ďakovať Profis ochrancovi svätyne, že to nedopadlo ešte horšie. Štvorgólový Galbavý či Válek s hetrikom si zarobili dobrú pozíciu na hviezdu týždňa.

Team Sharks BA 1: 9 (0:1,1:2,0:6)  HbK 87 Skalica

Góly: Zemeš – Galbavý 4, Válek 3, Martinusík 2

V spolupráci s Jiřím Šajarom vám prinášame video zo stretnutia:

Obrázok používateľa jiri.sajar

O obraze priebehu tohto zápasu svedčí aj údaj počtu striel adresovaných na brankára Profis Sharks - bolo ich 71, čo je asi zatiaľ rekordný počet striel v rámci tejto Extraligovej sezóny (aj pri 9-tich inkasovaných góloch si gólman Profis Sharks zachoval viac ako 87 %-nú úspešnosť zásahov..... brankár Skalice čelil 43 strelám ......