Veľké jedenásťgólové derby s brilantným obratom pre Vrútky

By TOPhbl.sk - Posted on 21 november 2011

Vrútkam sa podarilo natiahnuť víťaznú sériu na úkor kežmarskej.

Veľmi rýchly spád malo stretnutie štrnásteho kola extraligy vo Vrútkach. Domáci po ôsmich minútach ani len netušili ako zle sa dá začať. V deviatej minúte rozvlnil sieť domácich ako prvý Svitana. O minútu sa k nemu pridal i Lipták a následne zvyšoval už na 0:3 pre hostí Oravec. V priebežných výsledkoch sa už hovorilo o rozdrvení Vrútok v šlágri kola, no asi aj gól Vojtasa v štrnástej minúte napomohol Komete k veľkolepému obratu.

Ak v úvode netušili domáci ako zle sa dá začať, tak zrejme v druhom dejstve sa už začínali za hlavu chytať hostia. Na kontaktný gól Čavajdu ešte stihol odpovedať svojim druhým zásahom v hre Lipták, no Vrútky už mali v pláne začať svoj veľkolepý obrat. do prestávky sa ešte stihol presadiť Javor a MŠK sa pred treťou tretinou musel strachovať o výsledok.

Iba deväť seknúnd trval náskok hostí v záverečnom dejstve, potom sa presadil Kolčák. Následne udrel opäť Kežmarok gólom Teplického, no to si už hostia vystrieľali všetky náboje. Domáci najprv vyrovnali zásahom Šišmiča a v 43. min hry zavŕšil dielo Komet v oslabení druhým gólom hrdina Vojtas. Svoju šnúru bez prehry tak Vrútky natiahli na štyri víťazné zápasy.

HBK Kometa Vrútky 6:5 (1:3,2:1,3:1) MŠK Kežmarok

Góly:Vojtas 2, Čavajda, Javor, Šišmič, Kolčák - Lipták 2, Svitana L., Oravec, Teplický

Vylúčenia: 3 + 1x10 - 3

Vrútky: Fáber, Hlatkým, Guraj, Hlaváč, Mišík, Fillo, Vidlár, Javor, Lihan, Kolčák, Krška, Šibík, Vojtas, Ruttkay, Greňo, Čavajda, Kováč, Šišmič, Pastorek
Kežmarok: Slávik, Pristaš, Smejsík, Pankúch, Jakubčo, Knapík, Majer, Lipták, Teplický, Mikša, Kromka, Šlachtič, Oravec, Svitana, Jankura

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)