V Senci sa naštartovalo finále, hráči Devils sú nespokojní s rozhodnutím rozhodcov

By joziva - Posted on 26 máj 2014

Namiesto predĺženia priamo samostatné nájazdy. Finalista seneckej ligy je poriadne rozčúlený.

V seneckej hokejbalovej lige sa v nedeľu  25.5. 2014  odohralo prvé finálove stretnutie, ktoré bude mať dohru za okruhlym stolom. Po odohratí riadnej hracej doby bol stav nerozhodný 6:6 a podľa porazeného tímu malo nasledovať päťminútové predĺženie, v ktorom mali domáci hráči  Devilsu pokračovať v presilovej hre. Rozhodcovia sa však postarali o vzrušenie, keď nepostupovali podľa týchto pravidiel a zápas poslali priamo do samostatných nájazdov.

Podľa hráčov Devils sa na poslednej rade kapitánov pred začiatkom vyraďovacej časti za prítomnosti členov výboru SCHbL jednohlasne odhlasovalo, že v zápasoch play-off  po remíze v riadnom hracom čase bude nasledovať  päťminútové predĺženie a až po jeho odohratí (ak nepadne gól) budú nasledovať samostatné nájazdy.

"Zápas mal pokračovať predĺžením, pričom hráč súpera s číslom 11. inkasoval na konci tretej časti – v čase 13:59  trest  2+2 minúty za nešportové správanie, čo znamená, že sme mali ešte hrať necelé tri minúty predĺženia presilovú hru. Rozhodcovia ale rozhodli, že sa pôjde rovno do nájazdov a predĺženie nebude. Pýtame sa, akým právom si dovolila rozhodcovská dvojica zmeniť odhlasované pravidlá súťaže počas hry? Nikdy sme neboli zástancom vyplakávania, naučili sme sa aj prehrávať, o tom je život športovca. Vždy to, ale bolo na ihrisku. Cirkus ktorý vznikol včera v Modre pričinením rozhodcovskej dvojice a rozhodkyne časomieri sme sa však rozhodli riešiť, dokonca verejne. Nech každý vie, ako sa dá "pozdvihnúť" úroveň finále play-off. Chceme aby mala liga rovnaké pravidlá pre všetkých a nemenili sa  počas zápasu.  Preto sme napísali aj prezidentovi seneckej hokejbalovej ligy Szárazovi podnet na prešetrenie tejto nevídanéj udalosti a žiadame dohrať duel podľa regulí  SCHbL, ktorý bude pokračovať poďla zápisu o stretnutí. Po celosezónnej práci, vlastných prostriedkoch vložených do hokejbalu nemôže byť nič horšie, ako pokazený dojem zo sezóny zásahom vyššej moci. Za rozhodcov sme túto sezónu utratili už 500 Eur  z vlastných zdrojov, aj preto si tentokrát už nenecháme skákať po hlave a rozhodli sme sa to riešiť. Aj touto cestou by som chcel poprosiť vedenie súťaže o prejednanie skutočností a zároveň kladné vybavenie našej žiadosti o riadne dohratie prvého finálového zápasu. Je dôležité, aby mala súťaž rovnaké podmienky pre všetkých. Je dôležité, aby sa liga poučila zo svojích chýb a prejavila snahu o nápravu. Len tak budú veci správne fungovať. Paradoxom je, že sme v stretnuti vyhrávali 5:1. Vieme, že pustiť takýto zápas do predĺženia je hriech, ale kvôli tomu nas nemuseli podviesť," povedal pre TOPhbl.sk  Martin Pinkava, kapitán mužstva Devils Petržalka.

Devils Petržalka - Watberg Senec   6 : 7 po s.n. (3:1 2:1 1:4)

Podrobnosti zo zápasu i vyjadrenie druhej strany prinesieme neskôr.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.1 (14 votes)