V Gajaroch medzinárodný L2hockey Cup, Záhorákom sa v extraligách darí


By Ján Ivančík - Posted on 21 október 2014

„Celkovo sme s výsledkami našich chlapcov veľmi spokojní. Jediné, čo nás mrzí sú úvodné stretnutia na turnajoch," povedal pre TOPhbl.sk Stanislav Libo.

Gajarskí mládežníci sa rozbehli vo všetkých vekových kategóriách a po úvodných extraligových turnajoch možno povedať, že sú pripravení naozaj dobre. V kategórii U14 i U10 sú priebežne na tretej priečke, zaostáva zatiaľ iba „šestnástka“, ktorá z piatich zápasov získala iba dva body.

„Celkovo sme s výsledkami našich chlapcov veľmi spokojní. Jediné, čo nás mrzí sú úvodné stretnutia, v ktorých majú chalani problém so zohrávaním a aj prechodom na iný povrch. Asi si budeme musieť dávať pred každým turnajom štartovací duel navyše,“ pousmial sa manažér i tréner L2 Hockey Gajary Flames Stanislav Libo.

Na Slovensku azda ani nenájdeme takú prácu s mládežou, akú momentálne prezentujú v Gajaroch. Už teraz chystajú výnimočné akcie na zimu.

„Máme na programe L2hockey Cup 2014, ktorý sa uskutoční 13. a 14 decembra. Zúčastniť by sa ho mali mládežnícke výbery z Plzne, Hostivařu, Martina, Kežmarku a z Kladna čakáme na potvrdenie účasti. Ďalší záujemcovia o turnaj sú vítaní. Chceme vytvoriť priestor na česko-slovenskú konfrontáciu i na Slovensku,“ hovorí Libo a dodáva aj aké je pozadie takýchto súbojov: „Všetko sa začalo na turnaji v Prahe, kde sme sa dohodli, že nabudúce by sme sa mohli stretnúť u nás, na Slovensku. Následne vycestujeme opäť my.“

Mladým Gajarčanom sa teda darí. Nadviazali totiž aj na kvalitnú letnú prípravu. Počas celého júla totiž drilovali svoje schopnosti na L2hockey kempoch a následne svoju výkonnosť testovali na augustovom turnaji v Prahe: „Naši chlapci (U14 a U12) hrali výborne už v Prahe a teraz vstúpili vynikajúco aj do extraligy. Pre chalanov z U16 je toto ešte iba zorávanie, pretože spolu doposiaľ nehrali. Na úvodnom turnaji vo Vrútkach nastúpila zmiešaná zostava z viacerých ročníkov, na druhom turnaji v Bratislave už došlo k doplneniu kádra a ihneď sa to aj prejavilo na výkonoch. S favoritom zo Spišskej Belej sme dlho držali krok a proti Košiciam prišlo už aj prvé víťazstvo. Verím, že na domácej pôde už súperi pocítia silu našej ‘rodziny’,“ s úsmevom zakončil hodnotenie doterajších výkonov Libo.

Na poslednom turnaji v kategórii U10 zažiaril aj talentovaný Sisík, ktorý dokázal skórovať v každom stretnutí. V troch stretnutiach súperom nasúkal deväť gólov, proti Martinu zažiaril piatimi zásahmi a postaral sa o triumf svojho mužstva 5:3.

„Je to naozaj talentovaný chlapec a vidieť na ňom, že je pre tento šport ako stvorený. Treba ale pochváliť aj ostatných za výbornú robotu, nechcem vyzdvihovať žiadnych jednotlivcov. Niektorí  možno toľko nebodujú, ale odvádzajú fantastickú prácu, ktorá sa niekedy neprejavuje v bodových tabuľkách,“ chváli svoj mančaft Stanislav Libo.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.