V Gajaroch aj tento rok trénuje talentovaná mládež, svoje pokroky predstaví na Starosta Cupe


By Ján Ivančík - Posted on 15 júl 2013

„Približne 90 % všetkých úkonov robia na pokyn trénera a v tej zvyšnej časti medzi sebou súťažia," vraví Patrik Sabo o juniorských kempoch v Gajaroch.

V Gajaroch nie je ani tento rok núdzu o hokejbalový program pre všetky vekové kategórie. Zatiaľ čo muži usilovne zápolia o jeden pohár za druhým, nezabúda sa ani na výchovu novej generácie majstrov sveta. Gajary Flames v spolupráci s  L2hockey  organizuje ďalší  odborný tréningový proces pod vedením svojich kvalifikovaných mládežníckych trénerov.

Tréningy najmenších detí sú prispôsobené ich veku a  tréneri vždy volia vhodné cvičenia. „Približne 90 % všetkých úkonov robia na pokyn trénera a v tej zvyšnej časti medzi sebou súťažia. Väčšinou ide o dosiahnutie cieľa najrôznejšou formou. Myslím si, že tieto deti si v podstate ešte ani neuvedomujú, že ide o nejaký tréning. Keďže sa to robí formou hier a súťaží, tak sa im to páči a baví ich to,“ vyjadril sa tréner Patrik Szabo.

Jeho slová potvrdzuje aj druhý vedúci kempu Ľubomír Líška: "Sú to ešte  deti, ktoré milujú hokejku a hlavne pohyb. Trénujeme hernou a súťaživou formou, deti to musí baviť. Milujú súťaženie medzi sebou, a to im dáva možnosť napredovať. Dôležitou súčasťou kempu je  nácvik a zdokonaľovanie herných činností ako sú korčuľovanie, vedenie puku, načasovanie a spracovanie prihrávky i techniku streľby, ale aj korekciu nežiadúcich zlozvykov, či nácvik a zdokonaľovanie pohybovo-koordinačných schopností a zručností."

Možnosť prezrieť si hru absolventov gajarských kempov budú mať všetci účastníci i návštevníci augustového Starosta Cupu. Tretí ročník tohto obľúbeného turnaja pre mužov totiž ponúkne minihokejbal práve v podaní detských hráčov. Na turnaj je už teraz prihlásených desať mužstiev, a tak zostávajú k dispozícii posledné dve miestenky.

Viac informácii o Starosta Cupe nájdete TU.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.