V Žiline sa pred novou sezónou bude musieť škrtať, hokejbal však prežije


By fhbl.sk - Posted on 31 júl 2010

Pred novou sezónou zostáva v Žiline viacero nevyriešených otázok. Nová legislatívna zmena o financovaní centier voľného času znamená pre Žirafu veľký problém.

Hoci informácii o tom ako bude hokejbal v Žiline prežívať naďalej je málo, oficiálna stránka ligy zverejnila aspoň isté podrobnosti.  Z nich vyplýva, že liga by sa v Žiline mala hrať aj na budúci rok. Medzi najväčšie zmeny pravdepodobne bude patriť zvýšenie zápisného pre hráčov nad tridsať rokov. Dátum, v ktorom by mala začať prebiehať registrácia je stanovený na 16. august. Prinášame vám plné znenie vyjadrenia na oficiálnej stránke žilinskej ligy:

"Informačné „embargo“ je spôsobené chýbajúcimi východiskami zo strany Ministerstva školstva. To momentálne intenzívne pracuje na úprave legislatívy pre činnosť Centier voľného času. Chystá sa zmena nariadenia predchádzajúcej Vlády SR (z 19. mája 2010), ktoré by od nového roka znamenalo faktický zánik týchto zariadení. Preto zatiaľ nedokážeme nastaviť podmienky pre súťaž. Vzhľadom na stav verejných financií je už teraz zjavné, že dôjde k niektorým viditeľným zmenám. Do kategórie relatívne „bezbolestných“ patria bonusové kredity. Oželieť budete musieť ich časť. Doterajšie štartovné resp. za víťazstvá, remízy a prehry sú už minulosťou. Po novom ich mužstvá dostanú „v paušále“, pričom žiaci a juniori budú mať nárok na cca 300 kreditov, seniori na 200. V kategórii „citeľnejších“ je určite štartovný poplatok. Pri hráčoch do 30 rokov by sa nemal príliš meniť, pri starších zrejme dôjde k miernemu nárastu. Pozitívom však je, že sa súťaže normálne rozbehnú, pričom Žirafa by mala fungovať ďalej, aj keď možno v pozmenenej podobe a rozsahu mimomestskej pôsobnosti. Istotou je termín 16. augusta 2010 (pondelok), kedy by mala odštartovať registrácia. Podmienky z pohľadu potrebných náležitostí sa nemenia: súpiska mužstva v elektronickej podobe, prihlášky jednotlivých hráčov a ich digitálne fotky (ak neboli v predchádzajúcej sezóne).

Možno vám už nebudeme schopní ponúknuť to čo doposiaľ, ale športové súťaže sa podarilo zachrániť. Hracie miesta zostávajú nezmenené, v priebehu ročníka by malo pribudnúť ŠportCentrum na Karpatskej."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.