Výsledky, ani tabuľkové postavenie netreba preceňovať, vraví Štefan


By Ján Ivančík - Posted on 05 október 2017

Branislav Štefan pre TOPhbl.sk: „Dúfam, že sa hokejbalové zastúpenie na východe ešte rozrastie.“

Jedným z najmilších tohtosezónnych prekvapení je doposiaľ Svidník. „Levy“ z východu sa do súťaže vskutku zahryzli a po piatich kolách majú na konte jedenásť bodov. Pri pohľade na ich druhú priečku v tabuľke sa až veriť nechce, že Svidníčania vlani finišovali na chvoste pelotónu.

„Počet bodov i postavenie v tabuľke nás teší, ale nepreceňujeme to. Hrali sme aj zápasy s nováčikmi, a to odzrkadľuje počet bodov i strelených gólov. Stále nás budú mátať stratené body z úvodu. Ťažkí súperi totiž ešte iba prídu,“ skúsene konštatuje líder ofenzívy Lionu Branislav Štefan.

Oproti vlaňajším výkonom ale už teraz možno badať neporovnateľný progres, ktorý treba oceniť. „Zlepšila sa najmä dochádzka na tréning. Vlani sme pár tréningov dokonca zrušili, pretože nás prišlo tak málo. Aj teraz ale máme na čom pracovať,“ nechce lietať v oblakoch skúsený zakončovateľ „levov“.

Jedenásť trojbodových statočných

V poslednom kole cestoval do Nitry oklieštený výber Svidníčanov, no napriek tomu odchádzali nad mieru spokojní. V urputnom boji vytrvali a vyhrali 2:1 nad húževnatými mladíkmi spod Zobora.

„Cestovalo iba jedenásť hráčov a brankári. Tomu sme prispôsobili aj taktiku. Hrali sme zodpovedne, podporovaní vynikajúco chytajúcim Dzurom. Hoci nás domáci niekoľkokrát zatlačili, vždy sme odolali a priviezli sme cenné tri body domov,“ usmieva sa v rozhovore pre TOPhbl.sk Branislav Štefan.Zlomových momentov bolo v stretnutí nepochybne viacero, no rozhodla najmä druhá polovica duelu. Po prvej tretine totiž bola vo vedení Nitra po góle Révaya.

„V druhej tretine nás domáci zatlačili, no my sme, paradoxne, otočili zápas. O rozhodujúci gól sa postaral Oščipovský presnou strelou po krásnej nahrávke od Maťa Raschmana,“ chváli spoluhráčov Štefan, ktorý sám pridal jeden zásah Svidníka.

Východniarov na extraligovej mape pribudlo

Expanzia extraligového hokejbalu na východe republiky úspešne pokračuje. Po Kežmarku a Svidníku sa do najvyššej súťaže prebojovali aj Košice.

„Určite je to na prospech. Otvára sa možnosť ďalším hráčom pôsobiť v najvyššej súťaži. Najmä tím, ktorí chcú. Hokejbal môže hrať každý, treba naozaj iba chcieť,“ usmieva sa opora útočných radov Svidníka, ktorá dúfa, že tento región ešte nepovedal posledné slovo: „Dúfam, že sa hokejbalové zastúpenie na východe ešte rozrastie.“

Jednou z výnimočných udalostí tohto ročníka tak bol aj duel medzi Svidníkom a Košicami. Tie odohrali mnoho súbojov v mestských ligách, či priateľských meraniach síl. Teraz si skrížili hokejky aj na extraligovej úrovni.

„Proti Košiciam to malo osobitný prístup. Stačí hráči sa všetci veľmi dobre poznajú. Bol to skôr vlažný zápas. Ihrisko bolo pod vodou, záver sa zbytočne vyhrotil. Osobne som sa ani necítil ako na extraligovom stretnutí,“ zamyslel sa Štefan.

V ďalšom kole si mali Svidníčania merať sily s ďalším extraligovým tímom z východu. Asi ťažko možno očakávať repetíciu prípravného duelu, v ktorom Svidník skóroval dvojciferné množstvo gólov. Duel s Kežmarkom je ale odložený.

„Kežmarčania majú širokú základňu a myslím si, že to bude vyrovnaný duel. Na zápas z prípravy môžeme rýchlo zabudnúť. Budeme si ale na to musieť počkať, keďže zápas je odložený,“ dodáva na záver Branislav Štefan.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.