Thron: Takticky sme to nezvládli

By Ján Ivančík - Posted on 17 október 2010

Nitra prehrala druhý raz v rade, zakopnutie proti Pruskému však bolo omnoho nečakanejšie ako prehra s Ružinovom.

LG prelomilo smolu proti lídrovi, Pruské pripravilo prekvapenie na úkor Nitranov

Nitra síce bod získala, no bude asi sklamaním

Sharks sa v tretej tretine nechali "roznosiť", Skalica sa prebojovala na druhé miesto

Pohľad na stretnutie LG Bratislava - Ružinov očami objektívu

Fotogaléria zo stretnutia Nitra - Pruské

Domáci z Nitry nastúpili na zápas vo veľkom štýle. Súpera nepustili z jeho obrannej tretiny a zdalo sa, že Pruské, navyše v početnej nevýhode, bude ľahkým súperom na napravenie zlej chute podzoborčanov zo stretnutia s Ružinovom. Opak však bol pravdou. Favorit prehral 5:6 po samostatných nájazdoch.

„Bohužiaľ, nepremenili sme svoje šance. Pozitívne však hodnotím, že sa mužstvo dokázalo aj za nepriaznivého stavu vzchopiť. Musíme sa z toho poučiť,“ povedal pre MY Nitrianske noviny Richard Mráz st., tréner Nitrianskych Rytierov.

Zatiaľ čo Nitra búšila, Pruské si hralo svoju taktickú hru. Najmä efektivita z prvého dejstva bola zarážajúca. Vyrovnávajúci gól Fumača bol skutočne okulahodiaca individuálna akcia.

„Zápas sme v prvom rade takticky nezvládli. Nedokázali sme využiť šance, ktoré sme si vypracovali, a tak sa vyhráva veľmi ťažko,“ posťažoval sa po zápase Branislav Thron, autor vyrovnávajúceho gólu, ktorý zabezpečil Nitre aspoň bod.

Pruské síce nemalo veľa z hry, ale dokázalo svoje príležitosti využiť na rozdiel od Rytierov, ktorí mali v obrannom pásme problémy s pokrývaním hráčov. Tento raz domácich nepodržal ani brankár. „My sme tlačili a oni boli nebezpeční. Ak sa dostali do nášho pásma, mali sme chaos, nechávali sme voľných hráčov. V obrane musíme hrať jednoducho lepšie,“ objasnil pre MY asistent kapitána Nitry, Branislav Thron.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.3 (8 votes)