Tatranská extraliga: Kubachy vybojovali prvý bod, no prehrali

By fhbl.sk - Posted on 01 november 2010

Prinášame vám podrobný sumár jediného zápasu tretieho kola Tatranskej hokejbalovej extraligy.

Zápas začal lepšie Bardejov, pre ktorého to už bol tretí odohraný zápas. Pre domáce Kubachy to bol naopak otvárací zápas v novej súťaži a v úvode bolo zreteľne vidieť, že jeho hráči sa veľmi ťažko zbavovali nervozity pri každom dotyku s loptičkou. Je totiž iné hrať proti tradičným súperom z mestskej ligy a proti úplne novému mužstvu, ktorého výsledok ide ďaleko do sveta.

Bardejov začal obrovským náporom, no do jasných streleckých pozícií sa dostával ojedinele, pretože obrana domácich hrala dobre pozične a stačila väčšinu striel blokovať. Hádam až po úvodných štyroch minútach, v ktorých hostia zvierali domácich v obrannom pásme sa osmelili i Kubachy a hneď ukázali rýchle útočné kontry, s ktorými mali hostia problémy. Bardejov mal v úvodnej tretine viditeľne viac z hry a zaslúžene išiel do vedenia, keď v 10. minúte sa presadil v presilovke Skošnik.

Aj druhú tretinu začali lepšie hostia a Kubachy môžu ďakovať jedine brankárovi Radovi Brezinovi, že zo spŕšky striel prešla za jeho chrbát iba jedna, od Voka v 25. minúte. Bardejov sa dostal do dvojgólového vedenia a viditeľne sa jeho hráči až priveľmi ukľudnili a prenechali hru domácim. Tí zvýšili svoju aktivitu a dočkali sa odmeny v podobe nariadeného trestného strieľania. To však Dávid Budaj nepremenil a tak stav ostal 0:2. Kubachy sa nakoniec ešte v tejto tretine zaslúžene dočkali odmeny za svoju snahu a obetavosť, s ktorou hrali tento zápas, v podobe strelenia kontaktného gólu 37 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Po strele kapitána Mateja Budaja a dorážky Jána Jurča bol stav 1:2.

Tretia tretina bola vyrovnaná a útoky sa striedali na oboch stranách, dokonca útočnejší boli domáci. V 34. minúte strelili parádnou strelou Jána Kubička tyč Zajacovej brány. Vyrovnanie prišlo o päť minút neskôr, keď Dubec prihral Matejovi Budajovi a ten prestrelil gólmana hostí, 2:2. V závere zápasu mali hostia šancu rozhodnúť zápas v presilovke, no šance v početnej prevahe zlikvidoval brankár Brezina. Na druhej strane v poslednej minúte mali dve tutovky domáci, ale brankár Zajac podržal hostí. Stretnutie tak skončilo nerozhodne 2:2, čo znamenalo, že minimálne obe mužstvá v zápase bodovali.

V samostatných nájazdoch sa z desiatich strelcoch presadil iba Gajdoš z Bardejova, a tak z Kežmarku si hostia odviezli dva body.

HBC Bears Kubachy 03 Spišské Bystré-ŠK GLT Partner Bardejov 2:3 sn (0:1,1:1, 1:0-1:0)
Góly: 29:13 J. Jurčo (M. Budaj), 39:23 M. Budaj (Dubec) – 9:01 Skošnik (Trudač), 24:48 Vok (Ivan), sn Gajdoš

Vylúčení: 3:2. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Strely: 22:21. Diváci: 20.
Rozhodcovia: Ladislav Miškovič, Dominik Pacanovský

HBC Bears Kubachy 03 Spišské Bystré: Brezina: Bendík, Ferko, Bonk, Dubec, Drevko, D. Budaj, Fábry, Kubičko, M. Jurčo, J. Jurčo, M. Budaj - kapitán

ŠK GLT Partner Bardejov: Zajac Oliver - Košč, Skošník, Tipul, Gajdoš, Sydlovský, Demjanovič, Šelong , Vok, Trudač