Török má po povinnom zápase so Švajčiarmi o pár vráskok naviac


By Michal Runák - Posted on 24 jún 2011

"Pred záverečnou tretinou som musel zvýšiť hlas", priznal slovenský lodivod.

Kormidelník našej reprezentácie dal v poslednom zápase základnej skupiny príležitosť aj hráčom, ktorí majú na svojom konte menej odohraných minút. Prvé minúty na šampionáte si pripísali aj gólmani Komenda so Šúrekom. Naši svoj gólostroj zapli až v záverečnej časti hry, rozhodnuté však mohlo byť oveľa skôr.

"Tento zápas bol pre nás už len povinnosťou. Kto to niekedy zažil, vie aké to je v takýchto zápasoch motivovať hráčov či už z taktického alebo morálneho hľadiska. Prvé dve tretiny sme sa nevedeli dostať do tempa, pred treťou tretinou som troška v kabíne zvýšil hlas. Chalani pochopili, že ľudia sa prišli pozrieť najmä na góly."

Napriek prevahe to však do svätyne Švajčiarskeho gólmana nie a nie padnúť. Náš tréner to pripisuje k dvom veciam:

"V prvom rade sa chalani tak trošku podvedome šetrili pred ťažkým semifinálovým zápasom, druhým faktorom bol náš prvý gól. Ten nás ukľudnil a ubudlo nasadenie. Keď premrháte dve - tri šance, začína sa vám postupne nabaľovať aj smola na hokejky, hráči potom znervózňejú. Zaplať pánboh, že nám to na konci popadalo," odfúkol si Török.

V zápase si zahrali aj menej vyťažení hráči, náš kormidelník to berie ako samorejmosť a vie, čo to týmto hráčom dá: "Sú to mladí hráči, ktorí majú budúcnosť pred sebou. Ich hra je založená na dynamike a rýchlosti. Od každého vyžadujem, aby na ihrisku nechal všetko."

Naši reprezentanti inkasovali v štyroch zápasoch iba dva góly, čo je výborná vizitka obrannej hry. "Napriek tomu existuje pár vecí, ktoré musíme vyladiť a dať do poriadku pred takým ťažkým zápasom, ktorý nás čaká. Musíme si dať pozor najmä na prečíslenia," uzavrel Török.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 8 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.