Svetový pohár klubov privíta nitrianska hala na Klokočine


By Ján Ivančík - Posted on 06 júl 2014

Nitrianska hala na Klokočine bude dejiskom Svetového pohára klubov už koncom tohto leta.

Svetový pohár klubov 2014 sa mal pôvodne hrať na vedľajšej ploche zimného štadióna v Nitre. Organizátori však presunuli podujatie do lepších podmienok, konkrétne na sídlisko Klokočina. Informuje o tom oficiálny web "rytierov", ktorí turnaj tento rok organizujú.

Ľadová plocha na novom štadióne sa začne začiatkom augusta rozmrazovať, aby už na konci leta privítala táto útulná hala hokejbalovú klubovú špičku v Nitre. Adresa dejiska svetového pohára je Škultétyho ulica 1A, 949 11 Nitra - Klokočina.

Hala je celoročne využívaná na ľadové športy, najmä hokej, či krasokorčuľovanie. Kapacita miest na sedenie je okolo 300 divákov, samozrejmosťou sú šatne so sociálnymi zariadeniami.  Zaujímavosťou je aj, že teplo vyprodukované kompresormi je využívané na ohrev teplej vody a taktiež podlahové vykurovanie šatní. Priamo v areáli je zabezpečené aj parkovanie.

Klokočinský zimný štadión bol otvorený v roku 2013 s ľadovou plochou so štandardným rozmerom 56x26m. Investícia sa vtedy pohybovala od 3,5 do 4 miliónov eur. Investorom bola spoločnosť STAVEX REAL, s.r.o., ktorá získala pozemok do podnájmu na 30 rokov za symbolické 1€ ročne s tým, že po ukončení nájomnej zmluvy odovzdá halu do majetku Mesta Nitra.Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.