Strhákov gól rozhodol o prvej prehre Kežmarku

By TOPhbl.sk - Posted on 12 september 2011

V dueli Považskej Bystrice proti Kežmarku padol iba jeden gól.

D. T. Považská Bystrica 1:0 (0:0,0:0,1:0) MŠK Kežmarok
Góly: 43. Strhák

Vylúčení: 4:6. Strely: 25:29 (7:9, 5:11, 13:9). Diváci: 70. Rozhodcovia: Pleško, Trpiš.

Zostavy:

P. Bystrica: doplníme

Kežmarok: Slávik (Pristaš) - Majer, Šlachtič, Smejsík, Kovalčík, Dejneka - K. Jankura, L. Svitana, Jakubčo, Teplický, Lipták, Jaseňák, Oravec, Knapik, Buc

Tretie extraligové kolo prinieslo aj mimoriadne vyrovnaný šláger medzi Double Teamom Považská Bystrica a MŠK Kežmarok.

Diváci museli čakať na gól dve tretiny, rozuzlenie priniesol jediný zásah Strháka až v záverečnom dejstve.

Bol to zápas tretieho a druhého mužstva tabuľky a ukázal, že obidve mužstvá sú právom na vyšších poschodiach extraligovej tabuľky. Výborné tempo zápasu, málo vylúčených, pekná divácka kulisa, žiadne hráčske výstrelky, dobré individuálne výkony jednotlivcov a výborní brankári.

V zápase dominovali obrany, keď nedávali útočníkom veľa priestoru na kombináciu. I preto videli diváci v úvodnej tretine iba jednu vyloženú šancu. Tesne pred jej koncom po akcii Jankuru a Majera sa Marcel Jakubčo ocitol sám pred brankárom Bratinom, no gólman domácich bol úspešnejší. Druhá tretina bola zaujímavejšia. Hlavne v presilových hrách. Domáci si v nej vytvorili iba jednu čistú šancu po kombinácii, no Slávik v bráne Kežmarku šancu zlikvidoval. Domáci zakončovali svoje útoky najmä strelami od modrej a jednou takouto delovkou nastrelili aj konštrukciu brány po strele Škrabka. Naopak hostia boli kombinačne lepší i rýchlejší, no pozahadzovali až príliš veľa tutoviek. Aj na konci druhej tretiny mal najbližšie ku gólu Jakubčo, no po vyšachovaní obrany domácich, peknú prihrávku K. Jankuru nepretavil vo vedúci gól a trafil konštrukciu brány. V oboch tretinách mali herne navrch hostia, no brankár domácich bol neprekonateľný.

Úvod tretej tretiny jasne patril domácim. Brankára Slávika zasypali strelami, no ten všetko vychytal. Po šiestich minútach bol stav na strely v tejto tretine 8:0. Paradoxne vývoj tretiny sa herný otočil v presilovke domácich. Keď sa zdalo, že svoju prevahu v nej vystupňujú, zahrali ju veľmi zle. V nej sa naopak strelecky nepresadil hosťujúci Oravec, ktorý išiel dvakrát sám na brankára, potom ani Teplický, no hra sa vyrovnala a začali mať navrch zas Kežmarčania. Keď už obidve striedačky pomaly mysleli na samostatné nájazdy, po pravom krídle sa presadil domáci Strhák a prestrelil Slávika v bráne hostí. Do konca zostávalo 140 sekúnd, v ktorých si už Považania nenechali ujsť ťažko vybojované víťazstvo. Aj keď je to pre hostí krutá prehra, lebo v zápase neboli horším tímom, kto ale nedá gól nemôže vyhrať.

zdoj: khbl.net

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (2 votes)