Stümpel Cupom chceme zachovať tradičný hokejbal, vraví jeho zakladateľ


By Ján Ivančík - Posted on 03 júl 2011

"Stümpel Cup má byť o zábave a zabehaní si," povedal pre TOPhbl.sk Jozef Stümpel.

Stümpel Cup má za sebou svoje šestnáste pokračovanie. Ani ročník 2011 nezostal nič dlžný svojmu menu. Na nitrianskom umelom povrchu sa vystriedali známe hokejové i hokejbalové mená.

"Podarilo sa nám zorganizovať turnaj bez problémov, čo nás veľmi teší. Povedal by som, že sme sa kvalitatívne opäť posunuli o kúsok ďalej. Úroveň to potvrdila. Boli dobré zápasy, dobrá atmosféra. Jediné, čo nevyšlo bolo počasie, no našťastie nám to môže byť jedno. Sme pod strechou, takže je všetko v poriadku," povedal pre TOPhbl.sk s úsmevom ostrieľaný zakladateľ tradície hokejbalových turnajov.

Vlani Jozef Stümpel hrať nemohol pre zdravotné problémy. V tomto roku mu už nič nezabránilo ponaháňať mladších protihráčov.

"Konečne som zažil trošku uvoľnenia, trošku pohody. S chalanmi si veľmi dobre rozumieme. Tiež si myslím, že tento šport je vynikajúca voľba na začiatok prípravy. Človek si na to musí trošku zvyknúť, avšak po čase je to v poriadku," vyjadril sa hráč, ktorý za celú kariéru neopustil drevennú hokejku.

Stümpel sledoval i svetový šampionát v hokejbale. Hoci nomináciu odmietol, Slovensku držal palce. "Bol som v Bratislave, držal som chlapcom palce. Bol som ich aj pozrieť a bolo mi veľmi ľúto, že jeden zápas rozhodol o vyradení z boja o zlato. Hrali výborne. Myslím si, že zlato by si zaslúžili," pochválil našich reprezentantov.

Netradičnou črtou Stümpel Cupu je to, že sa hrá bez postavenia mimo hru. Takýchto turnajov je na Slovensku už málo.

"Chceme propagovať starý hokejbal. Chceme udržať tradíciu, keď sme začínali s jednoduchými hokejkami a plnenou tenisovou loptičkou. Stále si myslím, že je to iba o tom, aby sme si prišli zahrať a zabavili sme sa," objasnil skúsený útočník.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.6 (9 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.