Slováci vynulovali Švajčiarov


By TOPhbl.sk - Posted on 23 jún 2011

Slovensko vyhralo základnú skupinu s plným počtom bodov

Slovenskí reprezentanti zvíťazili aj vo svojom záverečnom vystúpení v základnej B-skupine na deviatych majstrovstvách sveta v hokejbale, ktoré od 19. do 26. júna hostí bratislavský zimný štadión Ondreja Nepelu, keď vo štvrtok zdolali Švajčiarsko 5:0. Zverenci trénera Romana Töröka tak ako jediní zvládli boje v základných skupinách bez straty čo i len jedného bodu. V záverečnom stretnutí B-skupiny už o nič nešlo - Švajčiari už nemohli skončiť v B-skupine na inej ako 4. priečke, Slováci už mali istotu prvého miesta v skupine a priameho postupu so sobotňajšieho semifinále, kde sa stretnú o 18.00 h s víťazom piatkového štvrťfinále Grécko - Česko.

Slovenským hráčom vyšiel úvod ako z partesu. Škvaridlo potiahol loptičku z ľavej strany a peknou prihrávkou našiel pri opačnej žŕdke tiesneného Chovana, ktorý nezaváhal. Hoci domáci hokejbalisti jasne dominovali, ďalšie šance nevyužili. Na začiatku 2. dejstva prišlo prvé vylúčenie v zápase, Slováci však výhodu nezužitkovali a dali vyniknúť gólmanovi hostí Hofmannovi. Ten bol kľúčovou osobnosťou úspešnej švajčiarskej defenzívy aj v ďalšom priebehu, ako aj pri druhej slovenskej presilovke pre zmenu v závere 2. tretiny. Až štvrtá presilovka priniesla Slovensku úspech, keď Ecker od ľavého mantinelu našiel pred bránkou Kaššu, ktorý prestrčil puk popod Hofmannove betóny. Gól slovenským hokejbalistom rozviazal ruky a za 90 sekúnd pridali ďalšie dva zásahy, najprv efektnou strelou Svitana, potom sa dobre zorientoval pred Hofmannom Martinusík. O minútu pridal piaty zásah po efektnej kombinácii celej päťky Ecker.

Výsledok -B-skupina - štvrtok:

Slovensko 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)  Švajčiarsko
Góly: 1. Chovan (Hrivnák, Škvaridlo), 38. Kašša (Ecker), 39. Svitana (Lajčiak, Hrivnák), 40. Martinusík (Hrivnák), 41. Ecker (Kašša, Paločko)
Vylúčení: 7:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hollett (Kan.), Florián (ČR), 600 divákov.

Zostavy:

Slovensko: Komenda, Šurek - Blahút, Kapánek (A), Minárik, Filip, Káčer, Lvomský, Giba (C), Brejčák - Kanich, Slovák, Chovan, Martinusík, Lajčiak, Kašša (A), Ladiver, Paločko, Ecker, Tóth (A), Svitana, Škvaridlo, Rímsky, Hrivňák

Konečná tabuľka B-skupiny:
1. Slovensko 4 4 0 0 21:2 8
2. Grécko 4 3 0 1 15:7 6
3. USA 4 2 0 2 20:13 4
4. Švajčiarsko 4 1 0 3 7:14 2
5. Rakúsko 4 0 0 4 6:33 0

Zostavy:
Slovensko: Komenda, Šurek - Blahút, Kapánek (A), Minárik, Filip, Káčer, Lvomský, Giba (C), Brejčák - Kanich, Slovák, Chovan, Martinusík, Lajčiak, Kašša (A), Ladiver, Paločko, Ecker, Tóth (A), Svitana, Škvaridlo, Rímsky, Hrivňák

Roman Török (tréner SR): "Keď je už všetko rozhodnuté, sú to ťažké zápasy. Problém bol dostať hráčov do tempa. Po druhej tretine sme na chlapcov aj trochu nakričali a zdôraznili im, že diváci si sem prišli pozrieť góly a nátlakovú hru. Dúfam, že si to tempo chalani udržia aj do semifinále. Nemyslím si, že Česi si súpera vybrali. Videl som zápas Kanady s Portugalskom (5:4). Je to aj o kvalite tohto turnaja, minimálne 6 družstiev môže pomýšľať na medailu. Grékov sme porazili v skupine, určite by nám viac vyhovovali. Ale v semifinále si už súpera nenavyberáte."

Michal Ecker (útočník SR): "Švajčiarsky brankár dobre zachytal, súperi dobre vykrívali obranné pásmo. V semifinále musíme zahrať lepšie, nezopakovať takýto výkon, keď dáme len málo gólov. Bude treba rozhodnúť hneď na začiatku. Prehra Čechov s Portugalskom je prekvapivá, ale nás to veľmi netrápi, my si súperov nevyberáme. S Čechmi sme hrali pár prípravných zápasov. Uvidíme, či ich dostaneme do sobotného zápasu. Možno Česi ani nepostúpia a budeme mať iného súpera."

Róbert Kašša (útočník SR): "Takéto zápasy sa hrajú veľmi ťažko. Švajčiari výborne bránia, chodia za vami ako tieň, nedá sa ani prihrať. Najhorší možný súper. Keď sme sa konečne rozohrali, šťastie sadlo na ich brankára a keď na ňom nesedelo, my sme špekulovali a nedávali do prázdnej bránky. Toto sú moje siedme a posledné MS, prišiel som sa sem baviť a o tom svedčil aj môj dnešný gól. Keď chceme byť majstrami sveta, musíme zdolať každého. Ak porazíme v semifinále Čechov a vo finále Kanadu, budeme zaslúžene najlepší. Semifinálový zápas bude môj 40. na MS, takže dúfam, že mi chalani dajú darček v podobe postupu do finále."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 16 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.