Skvelý finiš Žiline zabezpečil priečku v play-off!

By TOPhbl.sk - Posted on 12 marec 2011

Žiline sa výhrou nad Pruským podarilo neočakávané - postúpila do vyraďovacej časti.

ŠK 98 Pruské 1:4 (1:2,0:0,0:2) HBC Žirafa Žilina

Góly: Kyselica – A.Dubovec, M.Dubovec, Janísek, Koštek

Zápas začal lepšie pre Pruské, ktoré už v 2. minúte mohlo otvoriť skóre, ale Bajzík netrafil do prázdnej Winklerovej bránky. V nasledujúcej minúte po buly Pecucha nabil Kyselicovi na modrú a jeho strela si už našla cestu do siete 1: 0. Od tohto momentu nastalo upokojenie v radoch domácich a v ďalšej časti tejto tretiny mali navrch aj vďaka dvom presilovkám Žilinčania. To potvrdil už v 7. minúte Dubovec Michal, ktorý sa preštrikoval cez celé domáce pásmo a bekendom ponad Šišovského vyrážačku vyrovnal na 1 : 1. Presne o 2 minúty neskôr zužitkoval únik z vlastného pásma Dubovec Andrej a popod padajúceho Šišovského zvýšil na 1 : 2 pre Žirafu. V prvej tretine za zmienku ešte stojí pekný útok Fumača po ľavom krídle, ale jeho spätnú prihrávku Škultéty nevyužil.

V druhej tretine Fumačov útok predviedol niekoľko pekných kombinačných akcií, ale Škultéty, Fumač a ani Bielik sa nepresadili. Na druhej strane rýchlonohý Vajaský z dobrej pozície prestrelil domácu bránku a hostia zaváhali aj pri samostatnom úniku a aj preto diváci v tejto tretine gól nevideli.

Úvod tretej tretiny začal vylúčením Pavlačku, ktoré Žirafy už po 10 sekundách potrestali Koštekom na 1 : 3. Hostia povzbudení vývojom stretnutia boli rýchlejší a dôraznejší v osobných súbojoch a keď prišla v 4. minúte opäť presilovka, netrvalo dlho, a svoju aktivitu pretavili do štvrtého gólu, keď Dubovcovu strelu od modrej Šišovský vyrazil pred Januseka, ktorý nezaváhal. Za tohto stavu sa trochu prebrali domáci a podkurovali Žirafám. Ale v ich bránke stál výborný Winkler, ktorého si domáci v 2.tretine dobre rozchytali, takže sa proti nemu nedokázali presadiť a nakoniec sa tešili Žilinčania nielen z víťazstva v tomto zápase, ale aj z postupu do play off.

zdroj: sk98.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)