Skalici zachránil výhru neuznaný gól Pruského

By TOPhbl.sk - Posted on 21 november 2010

Priebežný líder zo Skalice si nenechal ujsť plný bodový zisk v Pruskom.

Zápas začal obojstranne opatrne aj vzhľadom na mokrý povrch. Domáci častejšie ohrozovali skalickú bránku avšak bez gólového efektu. V siedmej minúte dostali hostia možnosť presilovej hry a už po dvadsať sekundách Sabol napálil spoza modrej do klbka hráčov pred Moškom a jeho strela skončila v sieti 0:1. Následne po góle bola ponúknutá druhá presilovka, ktorá pribrzdila útočnú aktivitu domácich. Tá síce ostala nevyužitá, ale už v 10. min. Kučera stratil v strednom pásme loptu, tá sa odrazila ku Válekovi a ten zo stredu ľavého kruhu trafil presne pod brvno Moškovej bránky 0:2. Prušťania sa snažili zatlačiť hostí do ich pásma, čo sa im aj darilo, ale strely Kučeru či Škultétyho hravo zneškodnil pozorný Komenda. Harár sa dostal do tesnej blízkosti pred brankára, ale obrancovia ho stihli zablokovať. V  pätnástej minúte vybojoval loptičku pri mantinely Pecucha a z otočky trafil ľavý vinkel skalickej bránky 1:2.

Druhá tretina pokračovala presilovou hrou domácich, ktorá ich naštartovala k veľkej ofenzíve. Dlhé minúty sa odohrávali na skalickej strane, ale z množstva domácich šancí sa neujala ani jedna. Skaličania sa bránili iba vyhadzovaním dlhými oblúkmi na domácu polovicu. I počas Chotárovho vylúčenia bola vo väčšom ohrození skalická bránka. Gól už visel vo vzduchu, ale nie a nie spadnúť.

Tretia tretina sa odohrávala v rovnakej réžii ako druhá. V 35. min. sa dostával do výbornej šance Kučera, ktorý bol zozadu podrazený a v páde už nestihol vystreliť. Následnú presilovku hrali domáci veľmi zle a len ťažko sa dostávali do súperovho pásma. V plnom počte tlak opäť pokračoval, ale Komenda bol veľkou oporou hostí. Na posledné dve minúty zápasu domáci odvolali svojho brankára a snažili sa vyrovnať v šestici. Hostia sa často bránili iba za cenu zakázaného uvoľnenia. tridsať sekúnd pred koncom zazvonila po Chotárovej strele tyčka skalickej bránky a z následnej šance sa podarilo Maděrovi prehodiť padajúceho Komendu a streliť gól. Aj napriek rozhorčeniu domácich rozhodca Pleško gól neuznal pre posunutie bránky.

zdroj: sk98.sk

ŠK 98 Pruské 1:2 (1:2,0:0,0:0)HbK 87 Skalica

Góly: Pecucha – M.Sobol, Válek

Pruské : Moško, Šišovský – Chotár, Kapko, Kolman, Kyselica, Pavlačka – Kučera, Škultéty, Buday O, Bakoš, Harár, Buday M, Pecucha, Ilončiak, Maděra

Skalica: Komenda - Válek, Macháček, Krajsa, Vadík, Martinusík, Galbavý, Sofka, Jablonický, Daniel, Kosík, Sobol, Babiar