Sharks nezvládli svoju úlohu, dôležité body si odnáša Žilina

By TOPhbl.sk - Posted on 20 november 2010

Zo súboja tabuľkových susedov lepšie obišla Žilina a odnáša si plný bodový zisk.

Štrnáste kolo prinieslo mimoriadne dôležitý súboj Profisu Sharks so Žilinou. Obe mužstvá si boli vedomé podstaty stretnutia, v ktorm sa možno lámal chlieb. Tabuľkoví rivali sú kandidátmi na poslednú priečku zabezpečujúcu postup do play-off. Možno práve tento šláger bude v celkovom zúčtovaní rozhodovať o postupujúcom.

Začiatok merania síl vyšiel lepšie hosťom zo Žiliny. Skóre otváral už v ôsmej minúte Dubovec, ktorý sa napokon stal najlepším strelcom zápasu. V štrnástej minúte prvého dejstva pridal druhý presný zásah po nahrávkach Lacka a Bednára Vojaský.

Profis teda vstupoval do druhého dejstva s dvojgólovým mankom. Príhovor trénera v kabíne zrejme pomohol, pretože na kontaktný gól stačilo domácim iba tridsaťštyri sekúnd. Zemeš po nahrávke Axamita znižoval a rozsvietil iskru nádeje domáceho výberu na dobrý výsledok počas presilovej hry. Už o štyri minúty však "žraloci" opäť doplatili na nedisciplinovanosť a v oslabení inkasovali z hokejky Lajčiaka. Neuveriteľných šesť sekúnd stačilo Cibovi na to aby poslal domáci tím do kolien. Štvrtý gól zväčšil rozdiel skóre na tri góly a s Profisom to začínalo vyzerať zle, na čo reagoval výmenou brankárov. Sharks sa však dokázali vrátiť do duelu. Po nahrávke Róberta Kováča znižoval Regula v dvadsiatejšiestej minúte, opäť v presilovej hre.

Tretia tretina sa začínala pre domácich opäť nepríjemným dvojgólovým rozdielom. v tridsiatejšiestej minúte však presne mieril Pour po asistencii Radoslava Kováča. Sharks nemali od vyrovnana ďaleko, no šestnásť sekúnd pred koncom uzavrel skóre na 3:5 Dubovec.

Profis Sharks BA 3:5 (0:2,2:2,1:1) HBC Žirafa Žilina

Góly: Zemeš, Regula, Pour – A.Dubovec 2, Vojaský, Lajčiak, Cíba

Profis: Pour, Radoslav Kováč, Rehák, Michalička, Holúbek, Axamit, Pöthe, Regula, Vasil, Šajar, Csicsay, Mikóczi, Róbert Kováč, Turek, Zemeš, Giba, Ladislav Kováč, Gemeran, Brenner, Tomašech

Žilina: Škorvánek, Hulín, Slovák, Pavlorek, Lajčiak, Vojaský, Dubovec, Koštek, Lacko, Mokoš, Kuna, Cíba, Bestvina, Bednár, Janisek

Tresty: 3-3

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.4 (5 votes)

Ďakujem pánovi ???????  , ktorý takto krásne opísal tento zápas, len zabudol pripomenúť, že dnes sme prehrali sami , pričom nechcem znižovať výkon Žiliny. Tak slabo hrať Žilinu ani neviem , či som ešte videl hrať a videl som toho dosť. (Nič v zlom) Keď hráte na ihrisku len 5+0 tak musíte mať obrovské šťastie aby ste dosiahli úspech , čo ale ten pán , čo písal komentár asi nevidel !!!! .