Semifinále bude pre Pruské úspechom, no zároveň je i cieľom


By fhbl.sk - Posted on 10 september 2010

V spolupráci s Martinom Šišovským vám prinášame rozhovor s predsedom a kapitánom ŠK '98 Pruské Ondrejom Budayom. Dozviete sa ako hodnotí uplynulú sezónu a aké sú ambície bašty hokejbalu z Pruského v prebiehajúcej sezóne vo všetkých kategóriách.

Ako by ste hodnotili sezónu z pohľadu predsedu ŠK 98 Pruské?

"Organizačne sme uplynulý rok výborne zvládli M-SR v hokejbale dorastencov U18 a žien U18, kde by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorý pomohli či už pri prípravách, alebo počas M-SR. Skvelú atmosféru počas turnaja a jeho organizačné zvládnutie si pochvaľovali aj viacerí účastníci M-SR. Topvar CUP je každoročne lepším hokejbalový turnajom, ale nie je ešte zvládnutý podľa mojich predstav. Verím však že z tohtoročných šiestich účastníkov sa nám ho podarí rozšíriť na osem a bude obsadený hlavne družstvami zo slovenskej a českej hokejbalovej extraligy. V podstate každej vekovej kategórií v ktorej sme súťažne nastúpili sme zožali historický úspech. Na majstrovstvá Slovenska U18 –žien v hokejbale sme išli s cieľom obhájiť minuloročné prvenstvo, čo sa nám aj v domácom prostredí podarilo a je to ďalší veľký úspech športového klubu.
Premiérových M-SR v hokejbale U8 a U10 sme sa zúčastnili s ďalšími piatimi klubmi na Slovensku a myslím, že druhé miesto je v oboch kategóriách našim úspechom, ale hlavne povzbudením mladších vekových kategórii do budúcnosti. Tu by som sa rád poďakoval rodičom, ktorí pomohli pri účasti na tomto turnaji. V hokejbalovej extralige U14 sme obsadili tretie miesto, čo je pre športový klub tiež veľmi pekné umiestnenie.
Asi najväčším prekvapením je tretie miesto na M-SR v hokejbale dorastencov do osemnásť rokov, kde po neúspechu v extralige je toto umiestnenie veľmi cenné.
V mužskej Slovenskej hokejbalovej extralige sme obsadili konečné štvrté miesto a po štyroch rokoch v extralige sme sa prvý krát prebojovali do semifinále, čo je pre športový klub veľkým úspechom. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na chode športového klubu v minulej sezóne, lebo ako sa hovorí športovať je jedna veľmi jednoduchá vec, ale príprava a veci okolo toho sú oveľa komplikovanejšie. Aj preto by som privítal väčšiu angažovanosť okolo diania v športovom klube, hlavne u vekovo staršej kategórie a dúfam že dostavba šatní pre hokejbalistov bude do konca októbra 2010 realitou. V novej sezóne 2010/2011 želám veľa športových úspechov všetkým naším vekovým kategóriám."

Ako vidíte uplynulú sezónu z pohľadu hráča a trénera ?

"Ako hráč môžem hodnotiť len mužskú kategóriu. Keby mi pred sezónou 2009/2010 niekto povedal, že na prvé miesto po základnej časti nám budú chýbať tri body, tak by som ho vysmial. Od začiatku sezóny sa, ale ukazovalo že sme na sezónu dobre pripravený. Počas nej sme odohrali veľmi dobré zápasy hlavne so silnými družstvami a nebiť čiastkových zaváhaní tak to po základnej časti mohlo vyzerať oveľa lepšie. Konečné štvrté miesto po základnej časti je myslím si, že dobrým umiestnením, kde o poradí na prvých štyroch miestach rozhodovali tri body a ktoré nám zaručilo výhodu domáceho prostredia do štvrťfinále. Po postupe do semifinále som dúfal, že pri troche šťastia by sa mohlo podariť finále a nejaká ta medaila, ale prehra s Martinom 3:0 na zápasy nás posunula do zápasu o tretie miesto, ktorí sme vôbec nezvládli a skončili sme celkovo na štvrtom mieste. Jednoducho povedané: také malé sklamanie v konečnom dôsledku schované za historický úspech mužskej kategórie Športového Klubu v Slovenskej hokejbalovej extralige."

Začína nová sezóna, ako je na ňu klub pripravený a čo očakávate od jednotlivých kolektívov ?

"So začiatkom novej sezóny je vždy veľa starostí a veľa problémov, ktoré skôr než sa začne musí vyriešiť predsedníctvo ŠK 98. Sú ešte nejaké detaily, ktoré treba dotiahnuť, ale hlavné veci, ako financovanie a organizovanie pravidelných súťaží sa nám pre túto sezónu podarilo zvládnuť.
• V kategórii U8, U10 a U12 by som chcel zorganizovať majstrovstvá Slovenska u nás doma, kde by som chcel obsadiť našimi družstvami všetky tri vekové kategórie. Tu sú očakávania hlavne v naplnení hráčov do všetkých kategórií a obhajoba druhých miest by bola veľmi pekným výsledkom.
• Veľký otáznik je momentálne nad kategóriou U14 a U16. Zatiaľ ešte nezačali s pravidelným tréningom a nejak tu tento rok chýba záujem. Ako predsedu ŠK má táto skutočnosť moc neteší, ale kde nie je záujem tam niet pomoci. Teda tu nie sú očakávania ohľadne výsledkov, ale skôr či vôbec niečo bude.
• S kategóriou U19 sme začali s prípravou začiatkom augusta. Podľa účasti na tréningoch a ich správania by som ich najradšej odhlásil zo súťaže. No a ako sú na tom preverí blížiaca sa súťaž. V tohoročnej sezóne je deväť účastníkov a moje očakávanie je umiestnenie do 5. miesta- všetko ostatné je neúspech.
• Muži trénujú od začiatku augusta ich prvou previerkou bol Topvar CUP, ktorý zvládli bez zaváhania. Káder oproti minulej sezóne opúšťa Stanislav Gavač, ktorý sa rozhodol pokračovať s hokejom, vracia sa doň Lukáš Kapko mal by ho na nejaký čas posilniť Tomáš Kukučka. Sú tu ešte nejaké otázniky, ale verím že sa nám ich podarí čoskoro dotiahnuť. Ostatné otázky ohľadne prípravy by mali smerovať na p. Mariana Gregoríka, ktorí bol po dohode medzi hráčmi a nim určený na zostavovanie tréningového procesu a nasadenia hráčov do zápasu.
Extraliga má tento rok 12 účastníkov z toho sú traja nováčikovia, po minuloročnej sezóne by aj tento rok semifinálová účasť bola úspechom, čo zároveň aj našim cieľom.
• Čo sa týka hokejbalu žien v tomto roku by sme chceli opäť zorganizovať majstrovstvá SR do osemnásť rokov u nás v Pruskom a pokúsili sa tretí krát o prvé miesto. Taktiež by sme chceli isť na majstrovstvá SR žien, myslím si že umiestnenie niekde okolo tretieho až štvrtého miesta je v celku reálne."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.