Ružinov vyšiel z dvojkola ako jediný bez straty bodu


By Ján Ivančík - Posted on 27 október 2010

"Zápasy s Martinom bývajú vždy veľmi taktické a s nízkym počtom gólov. Tento raz to bola prestrelka, ktorú sme zvládli lepšie," povedal po úspešnom súboji s Izoglobalom Martin trojgólový Ružinovčan Huber.

Náročná dvojica zápasov deviateho a desiateho kola bodovo zasiahla každé mužstvo okrem Ružinova. Aj Skaličania síce zostali po dvojkole nepremožení, no jeden bodový zápis prenechali mužstvu z Turca. S týmto súperom sa pasovali aj Bratislavčania a vyšli zo súboja úspešnejšie.

„ Diváci si v tomto stretnutí prišli na svoje, ale trénerom sa táto hra veľmi nepáčila. Sme radi za ďalšie tri  body. Po zápase sme s Peťom Jurošekom spomínali kedy padlo toľko gólov v našich vzájomných zápasoch a zhodli sme sa, že to bolo veľmi dávno," povedal pre oficiálny web klubu obranca Ružinova Jakub Cvik.

Bolo to skutočne veľmi dávno, kedy zaži štrnásťnásobný majster v súboji s momentálnym vicemajstrom prestrelku v pomere 7:5. Bolo to naposledy vo štvrtom kole sezóny 2006/07. Podobný názor zastáva aj útočním Michal Huber. „Zápasy s Martinom bývajú vždy veľmi taktické a s nízkym počtom gólov. Dnes to bola prestrelka, ktorú sme zvládli lepšie. Myslím, že aj zaslúžene. Teší ma, že mi to tak padalo, i keď šancí bolo viacero.“

Ak by sa po zápase udeľovali hviezdy za najlepší výkon, Huber by si bez pochýb jednu zaslúžil. Tri góly do siete Martina sa totiž nepodarí dať každý deň. Jeho výkon ocenil aj spoluhráč Marek Varga. V tretej tretine sme po individuálnych chybách takmer stratili zápas. Nebolo to dnes zápas brankárov, ale útočníkov. A vyzdvihol by som určite výkon Hubera.“

S Vrútkami to šlo ľahšie

Po náročnom súboji s Martinom prišlo na rad meranie síl s Kometou Vrútky. Aj v tomto prípade sa tešili hráči domáceho Ružinova.

„Chceli sme potvrdiť tri body zo soboty. Súper nás ničím neprekvapil a zaslúžene sme získali tri body,” jednoznačne skomentoval vývoj stretnutia obranca modro-červených Dušan Danko.

Výkon Vrútok sklamal i Jána Rímskeho. Útočník Bratislavy videl najväčšiu výhodu svojho mužstva v domácom prostredí. „Po zranení to ešte nebolo ono. Myslím si, že Vrútky nemali takú silu ako na domácom ihrisku. Je možné, že neboli vysporiadaní s rýchlim povrchom na našej haly. Na druhej strane je vyborné, že nám to padalo v presilových hrách.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.