Ružinov sa pomstil svojmu prvému tohtosezónnemu premožiteľovi

By TOPhbl.sk - Posted on 21 november 2011

V Žiari sa prekvapenie nekonalo, domáci nestačili na Ružinov, ktorý ich prestrieľal o päť gólov.

Gólové hody priniesol boj v štrnástom kole v meste na Hrone. Domáci z nich ale veľa radosti nemali.

Ružinov pricestoval do Žiaru s kompletnými troma formáciami a nechcel nechať nič na náhodu. Prvýkrát sa v ružinovskom drese predstavil brankár Tomáš Bziňák a obranca Martin Pardel. V 24´´ vystrelil Rímsky a Behúl bol na správnom mieste pre jej dorazenie. V 5´ to bolo už o dva góly, Behúl sa odpútal od útočníka v rohu a jeho strelu brankár Gordík neudržal. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a diváci úpenlivo čakali na ďalší gól. Tentokrát bol v sieti hostí. Po prehranom vhadzovaní sa dostal k lopte na modrej čiare Pračka. Jeho strela skončila síce na nohe Danka, ale Takáč ju razom usmernil za Bziňákov chrbát. Následne v 13´ prehnal aktivitu Šimora, ale jeho mužstvo sa bránilo na výbornú. Prakticky súpera nepustili do útočného pásma. Po prvej časti viedli hostia.

Druhé dejstvo začalo zase lepšie pre hostí. V 16´´ sa po prihrávke Rada Kováča tešil Huber. 20´ bola zase nešťastná pre Šimoru, ktorý putoval na lavicu hanby za podrazenie. Tento krát sa domáci presadili. Strohlerova strela síce išla tesne vedľa brány, ale rýchlo sa vrátila naspať a Mojžíš pohodlne dorazil. V zapätí sa previnil Považanec držaním (21´) a Ružinov mal tiež šancu ukázať svoju presilovku. Behúl strieľa a Cvik jemným tečom mení smer lopty pred brankárom do brány. Do konca tejto tretiny mali ešte obe mužstvá nejaké strely, ale brankári boli pozorní.

Tretia časť vyzerala o čosi inak. Hostia trávili viac času v súperovej tretine a domáci zase hrozili z rýchlych protiútokov. Ružinovčanov pribrzdil faul Rada Kováča v trinástej sekunde 31´, ale Žiar nepretavil svoje šance v gól. V 36´ získal loptu na modrej Danko a svojím projektilom prestrelil všetko, čo stalo medzi ním a bránkou. Ešte v tej istej minúte si pekne vymení loptu Behúl s Huberom a druhý menovaný sa peknou strelou medzi nohy presadil. V 37´ znížil Hecúl, ale to bolo z domácej strany všetko. O minútu na to krásne posunul Guráň Šimorovi, ale ten ohrdol doslova prázdnou bránou. Za to z následnej trmy vrmy si Guráň napravil chuť gólom na 7:3 (37´). Vysokou hokejkou sa previnil Pastorok (39´) a následne Ruttkay držaním (40´). Ružinov potrestal presilovú hru 5 na 3, po tretí krát sa presadil kapitán Behúl z prihrávky Hubera. V 33´ sa ešte raz previnil domáci hráč Ruttkay (držaním), ale Ružinov už skóre nezvýšil a pohodlne vezie tri body domov.

zdroj: hokejbalruzinov.sk

N-Sport Trend Žiar n/Hron 3:8 (1:2,1:2,1:4) Reebok Ružinov

Góly: Takáč, Mojžiš, Heckl – Behúl 3, Huber 2, Cvik, Danko, Guráň

Vylúčenia: 4-3 (0 krát vzájomne vylúčenie) Využitie presiloviek: 1-1
Diváci: 50
Rozhodcovia: Čačko, Bežo

Ružinov: Bziňák – Andris, Cvik, Račko, Bobek, Kovalík, Pardel – Kováč R., Behúl, Rímsky, Huber, Križan, Danko, Guráň, Šimora, Ligas