V piatom štvrťfinálovom súboji Reebok Ružinov rozhodol o konci sezóny pre Kometu Vrútky.

Reebok Ružinov Bratislava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1) HBK Kometa Vrútky

Góly: R.Kováč 2, Danko, M.Varga – Šišmič, Kerdík

Na zápasy: 3:2, postupuje Reebok Ružinov Bratislava

Vylúčenia: 6-4

Ružinov: Blahut, Šurek, Zelenák, Kovalík, Vannay, Danko, R.Kováč, L.Kováč, Varga, Huber, Somolányi, Butowski, Polák, Behúl, Ligás, Križan, Rímsky, Šimora, Bobek, Andris
Vrútky: Glevaňák, Šišmič, Šibík, Bučkuliak, Guraj, Dej, Vidlár, Mišík, Hlaváč, Štefan, Pastorek, Čavajda, Fillo, Vojtas, Kerdík, M.Kováč, J.Kováč, Kolčák, Greňo, Ľupták

Ružinovské ihrisko bolo svedkom piateho stretnutia štvrťfinále extraligy mužov medzi domácimi a Kometou Vrútky. Vrútkam umelý povrch v Bratislave doposiaľ veľmi nesedel a pricestovali s cieľom prelomiť smolu. Vyrovnaná séria 2:2 čakala na rozuzlenie.

Napriek tomu, že hostia hrali hneď v úvodnom dejstve tri presilové hry, vedenia sa ujali domáci. Dušan Danko v deviatej minúte stretnutia prekonal Glevaňáka a otvoril skóre. Z gólovej strany to bolo v prvej tretine všetko.

V druhej časti hry opäť skórovali ako prví domáci. Podarilo sa im to v 27.minúte stretnutia zásluhou Radoslava Kováča. Jeho presný zásah znamenal dvojgólové vedenie Ružinova. Hostia však dokázali kontrovať o necelú minútu z hokejky Šišmiča.

Tretia časť hry bola napínavá. V 38. minúte poslal domácich opäť do dvojgólového vedenia Kováč, no v 44. minúte sa podarilo streliť kontaktný gól Kerdikovi. Na zvrátenie nepriaznivého vývoja však už bolo pre Kometu neskoro. V záverečnej minúte hry upravil skóre Varga. Do semifinále sa teda prebojoval Ružinov a oplatil tak Vrútkam minuloročné vyradenie.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.3 (6 votes)