Devätnáste kolo prinieslo trdičné bratislavský šláger medzi Ružinovom a LG TPS.

Reebok Ružinov BA 3:6 (1:1,2:1,0:4)LG TPS BA

Góly: Rímsky, Šúrek, Zelenák – Kanich 3, Kadraba, Giba, Ondrušek

Vylúčenia: 8-2 Využité: 0-2

Ružinov: Blahut, Šurek, Zelenák, Kovalík, Vannay, R. Kováč, L. Kováč, Varga, Huber, Butowski, Polák, Behúl, Pápež, Ligás,Križan, Rímsky, Šimora, Andris
LG: Kanich, Vavro, Varga, Ondrušek, Sedláček, Minarik, Antl, Krška, Kadraba, Mitter, Kalis, Mydla, Strapak, Toth, Drozdik, Giba, Velčický,
Muller

Tradičné derby ponúkalo dostatok motivácie obom táborom. Ružinov stále túži po čo najlepšom umiestnení v prvej trojici, LG sa pokúsi v závere základnej časti o prienik do prvej štvorice.

Stretnutie sa lepšie vyvíjalo pre domáci káder. Už v tretej minúte otváral skóre Rímsky po akcii s Radoslavom Kováčom a Polákom. Hosťom sa podarilo vyrovnať ešte v úvodnom dejstve. Gól prišiel z hokejky Kadrabu po nahrávke Antla.

Druhá tretina bola opäť viac na strane Ružinova. Reebok si vypracoval niekoľko sľubných príležitostí a dve z nich sa napokon skončili gólovo. V devätnástej minúte sa presadil Šurek, opäť nechýbal ani Rímsky. Tretí gól vsietil v dvadsiatejpiatej minúte hry Zelenák. To však bolo zo strany domácich všetko nie iba v druhej fáze hry, ale i v celom stretnutí.  Hostia nezložili zbrane ani v strednej fáze hry a v prevahe o jednému muža vsietil kontaktný gól Giba.

LG brilantne vstúpilo do tretej fázy hry a dokázalo zvrátiť vývoj stretnutia. Už v 31.minúte sa presadil Kanich, čím využil tretiu presilovú hru majstra za sebou. Práve presilovky sa ukázali ako silná zbraň v rukách LG, ktoré nekompromisne trestalo. Gólostroj kapitána hostí sa však nezastavil. Už o dve minúty neskôr KAnich opäť premenil svoju šancu, aj tento raz z presilovej hry. Muž s číslom šesť zakončil i akciu tri minúty pred záverom stretnutia. Jeho gól, tento raz pri hre vo vyrovnanom počte, znamenal náskok úradujúceho šampióna v pomere 5:2. Pár sekúnd pred samotným záverom skóroval Ondrušek, čím stanovil výsledné skóre na 2:6. LG TPS sa posunulo už na piatu priečku, čo je oproti úvodu sezóny výrazná zmena. Ružinov zostáva naďalej tretí.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.2 (5 votes)