Ružinov aj Martin jasnými výhrami vyrovnali stav série

By fhbl.sk - Posted on 11 apríl 2010

V nedeľu pokračovala slovenská extraliga druhým kolom štvrťfinálových súbojov. HBK Kometa Vrútky – Reebok Hockey Ružinov 0: 5 (0:3,0:0,0:2).

V nedeľu pokračovala slovenská extraliga druhým kolom štvrťfinálových súbojov. V nich sa podarilo víťazovi základnej časti Martinu vyrovnať stav série na 1:1. Skalica druhýkrát na ihrisku súpera nedokázala prekvapiť a vybojovať si tak sľubný náskok pred domácimi duelmi.

Darilo sa aj obhajcovi titulu z Ružinova. Ten dokázal jednoznačne zrušiť ofenzívu Vrútok a vyrovnať stav série. Ružinovčania dopriali svojmu gólmanovi prvý shotout v play-off a zamiešali tak karty v boji o postup.

Ani druhý zápas medzi Doprastavom a Žilinou nepostrádal napätie. Domáci síce prvé dejstvo vyhrali presvedčivo o tri góly, no v záverečnej tretine pripustili zdramatizovanie. Prekvapenie sa však nekonalo a Bratislava vedie 2:0.

Pruské ani na druhý raz nepripustilo proti Kežmarku prekvapenie. Hostia síce hrali húževnato a v druhej časti hry dokázali vsietiť kontaktný gól, no na výhru to nestačilo. Pruské tak o svojej výhre rozhodlo dvoma presnými zásahmi už v prvej tretine. Presadili sa Gavač a Kučera. Tretia tretina sa dohrala bez gólového zápisu, a tak sa predĺženie nekonalo.

ŠKB Izoglobal Martin – HBK 87 Fany sport Skalica      5: 2 (0:0,3:1,2:1)
Góly: Hulej, Pobeha, Silvester, P.Svitana, Fedor – Martinusík, Babiak

Na zápasy: 1:1  Rozhodovali: Kováčik, Pleško

LG TPS Doprastav BA – HBC Žirafa Žilina                      5: 4 (4:1,0:0,1:3)
Góly: Ondrušek, Kanich, Sedláček, B.Thron, Antl – P.Kašša, A.Dubovec, Lacko, Slovák

Na zápasy: 2:0 Rozhodovali: Neczli, Melíšek

HBK Kometa Vrútky – Reebok Hockey Ružinov           0: 5 (0:3,0:0,0:2)
Góly: Guráň 2, Behúl, Polák, Račko

Na zápasy: 1:1 Rozhodovali: Pikula, Zachar

ŠK 98 Pruské – MŠK Kežmarok                                      2: 1 (2:0,0:1,0:0)
Góly: Gavač, Kučera – Jakubčo

Na zápasy: 2:0 Rozhodovali: Jančík, Baláž

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (2 votes)