Rok 2010 v v znamení úspešných slovenských mladíkov


By joziva - Posted on 10 júl 2010

Po jarnej časti roka 2010 máme za sebou viacero významných podujatí. V nich sa najviac darilo nádejným hokejbalistom spod Tatier.

Medzi top udalosti tohto uplynulého súťažného ročníka musíme zarátať majstrovstvá sveta hráčov do 16, 18 a 20 rokov ale aj Euro Cup 2010, ktorý skvelým spôsobom hostilo naše hlavné mesto Bratislava.

Za najväčší úspech našich reprezentantov musíme jednoznačne pasovať prvú priečke na Majstrovstvách sveta do 18 rokov v českom Moste. Nadaní Slováci vo finále pokorili Kanadu v pomere 3:2 po predĺžení a stali sa tak úradujúcimi majstrami sveta. O čosi menší no významný úspech zabezpečili pre slovenský hokejbal šestnásťroční hokejbalisti. Tí podľahli vo finále Kanade presne rovnakým pomerom ako ich o dva roky starší reprezentační partneri dokázali zvíťaziť. Tretiu medailu, tento raz s bronzovým leskom priniesli z turnaja v Rakúsku dvadsaťročné nádeje nášho výberu. V boji o tertiu priečku porazili výber USA v pomere 6:3.

V tímovej hre zaznamenal najväčší úspech úradujúci majster Slovenska Doprastav Bratislava, keď si z Euro Cupu (majstrovstvá Európy klubov) odniesol striebro. Na tomto podujatí malo Slovensko zastúpenie aj na tretej pozícii v podobe Martina.

Ani zvyšok roka 2010 však nebude bez hokejbalu. Okrem zahájenia jesennej časti extraligy a regionálnych líg, čiže novej sezóny nás časa najväčší turnaj na svete - Reebok Mamut Cup 2010, na ktorom nebude chýbať ani FHBL.sk. Môžeme sa tiež tešiť na majstrovstvá sveta Masters (nad 40 rokov) a mnohé ďalšie podujatia celoslovenského či regionálneho charakteru.

Súpis kvalitných letných hokejbalových turnajov Vám prinesieme už čoskoro.

Zatiaľ nikto nehlasoval

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 15 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.