Prvé extraligové semifinále korisťou Martina a Bratislavy

By fhbl.sk - Posted on 01 máj 2010

V semifinále sa viac darilo víťazovi základnej časti a Doprastavu. Pruské a Kometa musia doháňať jednozápasové manko. ŠKB Izoglobal Martin - ŠK 98 Pruské 3:1 (3:0, 0:0, 0:1).

Výsledky sobotňajších prvých stretnutí semifinále play-off slovenskej extraligy (hrá sa na tri víťazstvá):

Víťaz základnej časti prebiehajúcej sezóny vykročil do semifinále pravou nohou. Už prvá tretina rozhodla o konečnej podobe výsledku. Tri góly vo svojej sieti nedokázalo Pruské odčiniť. Hostia dokázali kontrovať iba v záverečnej tretine presným zásahodm Bielika. Hrdinom sa stal dvojgólový Hrivnák spolu s gólmanom, ktorý inkasoval iba raz.

ŠKB Izoglobal Martin - ŠK 98 Pruské 3:1 (3:0, 0:0, 0:1) - stav série: 1:0
Góly: Hrivnák 2, Fedor - Bielik

Doprastav dvoma gólmi Throna a jedným presným zásahom Antla rozhodli o svojom triumfe nad Vrútkami. Kometa do semifinále nevstúpila najšťasnejšie keď v prvej tretine inkasovala dvakrát. Bezgólové druhé dejstvo hralo v prspech domácich, ktorí napokon zvýšili svoj náskok gólom v záverečnej tretine.

LG TPS Doprastav Bratislava - HBK Kometa Vrútky 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) - stav série: 1:0
Góly: B. Thron 2, Antl