Pruské ustálo nápor Žiliny, Žirafa stále na chvoste

By TOPhbl.sk - Posted on 26 september 2011

Žilinčania neprelomili svoju čiernu sériu ani v piatom kole.

Po opatrnom úvode prišli na oboch stranách vylúčenia. Najskôr v 5. min. na žilinskej strane a o minútu aj na pruštianskej. V 8. min. sa hrubým faulom prezentoval Žilinčan Lajčiak a ukázal akú hru prišli predvádzať do Pruského. Najväčšiu šancu prvej tretiny mal práve v oslabený žilinský Kuna, ktorý ušiel domácej obrane, ale pri zakončený netrafil Moškovú bránku. Prvá tretina bola síce vyrovnaná, ale zo žilinskej strany dosť tvrdá čo rozhodcovia s úsmevom tolerovali.

Už v 20. sek. druhej tretiny krásne strieľal Marek Melicherčík, ale Mošková lapačka bola rýchlejšia. V 20. min. išiel hosťujúci Hrvol na 2. min. , čo domáci po peknej kombinácii celej päťky a Kolmanovej strele od modrej využili na strelenie úvodného gólu. V ďalšej minúte ušiel po pravej strane Bakoš a krížnou strelou po zemi zvýšil na 2 : 0 pre Pruské. V 25 min. šikovne prešiel žilinskou obranou Škultéty, jeho technickú strelu Krško vyrazil do rohu odkiaľ opäť Škultéty nahrával k zadnej tyčke Fumačovi, ktorý pred odkrytou bránou netrafil loptičku. V 27.min. po najkrajšej akcii zápasu si Michal Buday medzi kruhmi narazil loptičku s Minárikom a do prázdnej bránky upravil už na 3 : 0. V posledných sekundách tejto tretiny sa Fumač sám ocitol pred Krškom, ktorý mu hokejkou loptičku vyrazil.

Aj v tretej tretine Žilina pokračovala svojou tvrdou hrou, ale na tresnú lavicu chodili domáci. V 34. min pri hre 4 : 4 domáceho Doskočila zastavil na červenej Bednár, posunul Lajčiakovi a jeho nahrávku usmernil Melicherčík P. za Moškov chrbát 3 : 1. V 8. min. hrali hostia už tretiu presilovku po sebe , ktorú po 5. sek. ukončila Lajčiaková delovka pod hornú tyčku domácej brány. 3 : 2. Záver zápasu bol veľmi nervózny a vyvrcholil do bitky, takže na trestných laviciach bolo viac hráčov ako na hracej ploche. To už ale na skóre nič nezmenilo a Pruské zaslúžene triumfovalo najtesnejším rozdielom.

zdroj: sk98.sk

ŠK 98 Pruské 3:2 (0:0,3:0,0:2) HBC  Žirafa ŽIlina

Góly: Kolman, Bakoš, M. Buday – P. Melicherčík, Lajčiak

Pruské: Moško, Šišovský - Buday O., Doskočil, Huňa, Kolman, Škultéty, Kyselica, Fumač, Chotár, Grerorík, Buday M., Minarík, Minarech, Bielik, Bakoš.

Žilina: Krško – Pavlorek, Bednár, Hartel, Hulín, Hrvol, Dubovec A., Kuna, Ciba, Lajčiak, Ondrušek, Mokoš, Marjenka, Dubovec M., Melicherčík P., Melicherčík Mich., Melicherčík Ma.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (11 votes)